Szukasz diety odpowiedniej dla siebie? Chcesz zacząć zdrowo się odżywiać? Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek kuracji skorzystaj z kalkulatora diety. To praktyczne i wygodne narzędzie pomoże Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie plan żywnościowy. Po wypełnieniu krótkiego i prostego formularza kalkulator diet Nuja.pl zasugeruje Ci dietę sokową dostosowaną do potrzeb Twoich i Twojego organizmu. Sprawdź, jak z niego korzystać. Wypróbuj nasze narzędzie i rozpocznij swoją przygodę z wybranym planem żywienia. Szybko przekonasz się, że będzie to najlepszy wstęp do zmiany Twoich nawyków żywieniowych oraz stylu życia na zdrowszy.
Kalkulator diety jest prostym mechanizmem, który został stworzony po to, by ułatwić Ci wybór odpowiedniego planu żywienia. To nieskomplikowane i intuicyjne narzędzie wskazuje plan żywienia maksymalnie dopasowany do potrzeb organizmu. Kalkulator diet Nuja zaproponuje Ci kilka wariantów kuracji sokowych. Skorzystaj z niego, a dowiesz się, jak długo powinna trwać Twoja dieta i ile kalorii musisz wraz z nią dostarczyć do swojego organizmu. Sprawdzisz też, jakie soki z naszej oferty rekomendują dla Ciebie nasi eksperci.
Trudno o prostsze w obsłudze narzędzie niż kalkulator diety. By z niego skorzystać, musisz tylko wypełnić krótki formularz. Jakie dane będą nam potrzebne, aby zarekomendować Ci odpowiednią dietę? W pierwszym kroku zaznacz swoją płeć. To ważne, ponieważ inna dieta sokowa będzie odpowiednia dla kobiety, a inna dla mężczyzny. Różnice te wynikają przede wszystkim ze składu ciała, który jest odmienny dla każdej z płci. Następnie określ cel, jaki chcesz osiągnąć. Zależy Ci na schudnięciu? Chcesz oczyścić organizm? Planujesz zacząć zdrowo się odżywiać? A może Twoim założeniem jest zbudowanie tkanki mięśniowej? Pamiętaj, że cel określa dietę, dlatego dla każdego z tych założeń przygotowaliśmy inny wariant kuracji. W kolejnym kroku zadeklaruj, jak często uprawiasz sport. Możesz zaznaczyć jeden z kilku zaproponowanych przez nas wariantów: brak aktywności, niska aktywność – od 1 do 2 razy tygodniowo, średnia – od 3 do 4 razy w tygodniu lub wysoka – minimum 5 razy w tygodniu. Następnie podaj swój wiek – pamiętaj, że diety sokowe przeznaczone są tylko dla osób dorosłych. Na koniec uzupełnij formularz o ostatnie, ale kluczowe dane, czyli wzrost i wagę. To wszystko. Na naszej stronie znajdziesz sugerowane dla Ciebie diety sokowe oraz produkty, które pomogą Ci wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe – wartościowe shoty sokowe, pełną probiotyków kombuchę czy uznawaną za najzdrowszy napój na świecie wodę kokosową.
Na początku określ swój cel. Jeśli chcesz szybko poczuć się lepiej, zyskać energię i oczyścić jelita, jednocześnie schudnąć między 1 a 2,5 kg to wybierz dietę 3 dniową. Do wyboru masz 3 diety: dietę składającą się z 15 soków "Dieta 3 dniowa oczyszczająca" i sałatki, którą robisz sama w domu wg naszych przepisów lub dietę składającą się z 18 soków "Dieta 3 dniowa detoksykująca", gdzie już nic nie robisz dodatkowo. Obie kuracje składają się z soków owocowych i owocowowo warzywnych, są słodkie i przyjemne w spożyciu. Dla osób, którym zależy na większej ilości warzyw przygotowaliśmy dodatkowo dietę: "Dieta sokowa 3 dniowa warzywna". Ma ona jednak mniej kalorii (ok 800 ) i jest bardziej wymagająca.
Jeśli natomiast zależy Ci najbardziej na odchudzaniu to od razu zacznij od diety 5 dniowej. Tu do wyboru masz kilka opcji: najbardziej standardowa dieta 5 dniowa to 6 soków dziennie, duga dieta 5 soków dziennie i 6 shotów jest dla osób, które są na diecie pierwszy raz i obawiają się uczucia głodu (masz aż 9 produktów dziennie, organizm cały czas jest w procesie trawienia, odczucie głodu jest mniejsze, oraz Dietę 5 dniową probiotyczną z spotami kombuchy dla osób z problemami jelitowymi (gazami, wzdęciami). W tej kuracji poza sokami spożywasz aż 3 Shoty kombuchy, dzięki czemu regulujesz pracę jelit. Dla osób, którym zależy na bardziej warzywnym smaku przygotowaliśmy dietę 5 dniową owocowo-warzywną. Ma ona mniej kalorii od standardowej diety 5 dniowej, jest też mniej słodka.
Dla mężczyzn przygotowaliśmy specjalną dietę sokową: Dieta sokowa dla mężczyzn na 5 dni, która zawiera nieco więcej kalorii. Poza sokami z owoców i warzyw dołączony jest pyszny naturalny wegański baton oraz skakanka jak i plan treningowy. Nasi panowie redukują średnio miedzy 2 a 6 kg w te kilka dni. Oczywiście tu przygotowanie jest równie ważne.
Podsumowując:
W ostatnim czasie dodaliśmy również dietę sokową Sirt, którą możesz zamówić w opcji 3 lub 5 dniowej. Składa się ona z soków owocowych i owocowo-warzywnych. Koniecznie przeczytaj jej skład i zobacz czy smaki Ci odpowiadają. W ciągu 5 dni możesz schudnąć ok 1,5 do 5 kg.
Uwaga! Najważniejsze! Każda z naszych diet może przynieść ogromne efekty, ale kluczowe jest przygotowanie. Odpowiednie przygotowanie powinno trwać od 3 do 5 dni. Więcej o nim przeczytaj na naszej stronie "Jak przygotować się do diety sokowej" żeby zmaksymalizować efekty kuracji sokowej.
Jeśli wyniki kalkulatora budzą Twoje wątpliwości, możesz skontaktować się z naszym dietetykiem, który bezpłatnie udzieli Ci porady i dobierze dla Ciebie odpowiednią dietę. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer: (+48) 795 329 464. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Choć konsultacja z dietetykiem nie jest obligatoryjna, warto się na nią zdecydować. Specjalista do spraw żywienia zada Ci kilka dodatkowych pytań dotyczących Twojego zdrowia i stylu życia. Dzięki tej wiedzy lepiej dopasuje dietę do Twoich potrzeb i oczekiwań.
W doborze diety bardzo ważne jest określenie zapotrzebowania kalorycznego. Pojęcie to oznacza całkowite wydatki energetyczne organizmu w ciągu doby. Zależą one od Twojej podstawowej przemiany materii, termogenezy i aktywności fizycznej. Pierwsze określenie odnosi się do dziennej liczby kalorii niezbędnych do utrzymania przez Ciebie podstawowych funkcji życiowych. Drugie to możliwość wydzielania ciepła przez Twój organizm. Stanowi ono od 5 do 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na ostatni element składa się spontaniczna aktywność fizyczna – czynności, które wykonujesz codziennie, na przykład pokonanie pieszo drogi do pracy, sprzątanie, zajmowanie się dziećmi, wchodzenie po schodach, robienie zakupów oraz zaplanowane treningi – bieganie, jazda na rowerze, joga, pilates, pływanie lub ćwiczenia siłowe.
Zasadniczo dieta rekomendowana kobietom nie różni się znacząco od tej polecanej dla mężczyzn. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że zapotrzebowanie kaloryczne zależy od składu ciała. Kobiety mają inną budowę niż mężczyźni – są mniej umięśnione. A wraz ze wzrostem zawartości tkanki mięśniowej rośnie także zapotrzebowanie kaloryczne. Dlatego panowie muszą dostarczać do swojego organizmu więcej białka, składników mineralnych i witamin. Warto pamiętać, że różnice zależą także od rozwoju fizjologii poszczególnych układów płciowych, na przykład ciąży.
Jakie zapotrzebowanie kaloryczne mają kobiety? Aby to obliczyć, musisz wziąć pod uwagę swój wiek oraz tryb życia. Na przykład kobieta między 19. a 30. rokiem życia, ważąca 65 kg, która rzadko uprawia sport, potrzebuje codziennie dostarczyć do swojego organizmu około 2020 kcal. Przy umiarkowanej aktywności fizycznej wartość ta wzrasta do 2550 kcal, a przy dużej wynosi już 3500 kcal. Zapotrzebowanie kaloryczne spada wraz z wiekiem i dla kobiet o tej samej wadze, ale pomiędzy 31. a 50. rokiem życia jest niższe o około 200 kcal. Natomiast u pań w przedziale wiekowym 51–65 lat wynosi od 1800 do 3100 kcal. Dla seniorek jest to od 1700 do 2700 kcal. Trzeba pamiętać, że zapotrzebowanie energetyczne jest inne także w ciąży i podczas laktacji. W drugim trymestrze swoją dietę powinnaś wzbogacić o około 360 kcal, a w ostatnim o 475 kcal. Natomiast przez pierwsze pół roku karmienia piersią najlepiej jest dostarczać swojemu organizmowi około 500 dodatkowych kcal. Ich źródłem powinny być pełnowartościowe posiłki – bazujące na warzywach i owocach, zdrowych tłuszczach i dobrej jakości białku.
Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne mężczyzn także determinuje aktywność fizyczna i wiek. Dla mężczyzny ważącego 75 kg, między 19. a 30. rokiem życia, wynosi ono od 2550 do 4350 kcal. Panowie w przedziale wiekowym 31–50 lat powinni spożywać między 2400 a 4150 kcal, mężczyźni od 51. do 65. roku życia między 2300 a 3900 kcal, natomiast seniorzy od 2000 do 3000 kcal dziennie.
Jeśli nie wiesz, jaka liczba kalorii będzie dla Ciebie odpowiednia, skorzystaj z niżej zamieszczonego wzoru Harrisa i Benedicta na podstawową przemianę materii – w skrócie PPM:
Alternatywą jest wyliczenie swojego zapotrzebowania kalorycznego ze wzoru na całkowitą przemianę materii, czyli CPM. Jak to zrobić? Pomnóż wartość PPM przez współczynnik aktywności fizycznej – PAL. Wynosi on 1,2 dla osób prowadzących siedzący tryb życia, od 1,3 do 1,4 dla małej aktywności fizycznej, między 1,5 a 1,6 w przypadku regularnych i krótkich ćwiczeń oraz od 1,7 do 1,8 dla osób ćwiczących codziennie lub pracujących fizycznie.
Ile kalorii jeść, żeby schudnąć? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jak to zwykle bywa w dietetyce, zależy od wielu czynników. Podstawą jest określenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego – ten krok masz już za sobą, ponieważ omówiliśmy go wcześniej. Pamiętaj, że odpowiednia liczba kalorii dostarczana wraz z pożywieniem jest kluczowa dla zdrowego odchudzania. Tylko dzięki niej unikniesz owianego złą sławą efektu jojo. To mit, że aby schudnąć, trzeba drastycznie zmniejszyć kalorie. Twój organizm nieprzyzwyczajony do katorżniczego planu żywienia, najprawdopodobniej źle zareaguje na takie zmiany. Na początek wystarczy, jeśli wyeliminujesz ze swojej diety żywność przetworzoną i zastąpisz ją zdrowymi posiłkami. Pamiętaj, by jeść regularnie, najlepiej od 4 do 5 razy dziennie. Dzień zacznij od wartościowego śniadania, wzbogać swój jadłospis o więcej warzyw i owoców, regularnie się nawadniaj. Istotny jest także odpowiedni podział makroskładników w diecie: 50–60% Twojej diety powinny stanowić węglowodany, 12–15% białka i 25–30% tłuszcze.
Jeśli nie ma przeciwwskazań, możesz zdecydować się na deficyt kaloryczny – nie powinien jednak on być zbyt wysoki. Optymalnie wynosi około 15%. Dla osób, których całkowite zapotrzebowanie jest niskie, szczególnie ważne jest, by ograniczenia nie były zbyt drastyczne. W skrajnych przypadkach grozi to nawet zagłodzeniem. Jeśli posiadasz wyższe zapotrzebowanie kaloryczne, na przykład w przedziale między 2500 a 3500 kcal dziennie, możesz wdrożyć większy deficyt kaloryczny wynoszący od 500 do 1000 kcal.
Jak obliczyć deficyt kaloryczny? Zastosuj prostą regułę – jedz 80% kalorii ze swojego dziennego zapotrzebowania. Stopniowo możesz zmniejszać ich liczbę – dzięki temu Twój organizm powoli przyzwyczai się do zmian. Jeśli masz wątpliwości, jak dobrać kaloryczność diety, zamiast korzystać z gotowego kalkulatora, skonsultuj się z dietetykiem.
Zdrowa dieta na redukcję powinna opierać się na potrawach bogatych w błonnik i produktach lekkostrawnych. Jedz mniej węglowodanów i tłuszczy, ale nie obniżaj ilości białka w swoim jadłospisie. Wybieraj pełnoziarniste pieczywo, warzywa – surowe, duszone, gotowane lub pieczone, owoce, chude mięso i ryby. Uzupełnieniem Twojej diety mogą być soki warzywne i owocowe, które znajdziesz w ofercie Nuja.pl.
Najlepszym wstępem do zmiany nawyków żywieniowych jest oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn. Jednym ze sposobów jest wdrożenie kuracji sokowej. Dzięki niej wprowadzisz do swojej diety więcej warzyw i owoców, tak istotnych dla Twojego zdrowia. Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z kalkulatora diet. Narzędzie to zaproponuje Ci kuracje najlepiej dopasowane do wieku, wagi i wzrostu, aktywności fizycznej oraz celu, który chcesz osiągnąć.
Wykorzystujemy pliki cookies
W celu prawidłowej obsługi Strony oraz do celów statystycznych, a jeżeli wyrazisz na to zgodę również w celu personalizacji reklam, remarketingu oraz retargetingu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj koniecznie politykę prywatności i plików cookies.
Więcej informacji
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookies prosimy o kontakt.
Bądź na bieżąco