5 pytań do dietetyka NUJA

5 pytań do dietetyka NUJA

Spis treści:

Jakie soki należy pić podczas terapii sokowej?

Ból głowy w pierwszym dniu diety sokowej – to normalne?

Czy kobiety w ciąży mogą przeprowadzić detoks sokami ?

Ile schudnę na detoksie sokowym?

Kto powinien zrezygnować z diety sokowej?


Podczas odchudzania i redukcji w głowie każdego z nas pojawia się wiele pytań dotyczących tego, co i jak jeść. Oprócz tego często przewijają się pytania dotyczące diety sokowej NUJA i oczyszczania organizmu przed nadchodzącą wiosną. Postanowiliśmy przeprowadzić mały wywiad z naszym dietetykiem, który być może zachęci Was to przeprowadzenia kuracji przed cieplejszymi dniami!

Jakie soki należy pić podczas terapii sokowej?

To świetne pytanie, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy z przewagi soków NUJA nad zwykłymi sokami „z kartoniku”. Więc zacznijmy od podstaw - aby dieta oczyszczająca przyniosła oczekiwane efekty należy wybrać soki niesłodzone, bez dodatku chemicznych barwników i konserwantów. Najlepsze do przeprowadzenia detoksu są soki tłoczone na zimno metodą Cold Press. Taka forma produkcji sprawia, że soki zachowują WSZYSKIE cenne składniki odżywcze, takie jak: przyswajalne witaminy, mikro i makroelementy, przeciwutleniacze i enzymy. Mają też dużo więcej błonnika pokarmowego. Przypominamy, że soki NUJA są niepasteryzowane – i to kolejna ważna różnica między sklepowymi sokami, a naszym świeżym produktem. Uważam, że decydując się na oczyszczanie powinniśmy zdecydować się również na najwyższą jakość.

Ból głowy w pierwszym dniu diety sokowej – to normalne?

Na początek warto przypomnieć, że soki NUJA są produktem najlepszej jakości i składają się z samych naturalnych składników, takich jak: świeże owoce i warzywa, od naszych zaufanych dostawców. Detoksykację, czyli oczyszczanie przechodzi się na wiele sposobów i czasami może zdarzyć się ból głowy i gorsze samopoczucie ale to mija po kilku dniach. Warto pamiętać, że każdy organizm reaguje inaczej. Czasami wystarczy się zwyczajnie przespać czy napić herbaty. Jeżeli objawy nie ustępują warto zasięgnąć porady lekarza i zaprzestać detoksu.

detoks sokowy

Czy kobiety w ciąży mogą przeprowadzić detoks sokami?

Ze względu na zbyt duże ograniczenie kilokalorii nie zalecamy przeprowadzać detoksu sokowego w ciąży i podczas karmienia piersią. Jest to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety, podczas którego wzrasta zapotrzebowanie na energię i pod żadnym pozorem nie powinno się tego ograniczać. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z naszej firmy, ponieważ zalecamy aby włączyć nasze soki do swoje diety jako np. dodatek do śniadania lub podwieczorek. Są sycące i dostarczą wiele wartościowych składników, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są oczywiście bezpieczne, w składzie znajdują się same owoce i warzywa z dodatkiem superfoods. Nie dodajemy cukru, konserwantów, barwników czy aromatów.

Ile schudnę na detoksie sokowym?

To pytanie zadajcie najczęściej. Niestety nie da się jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Trzeba przyznać, że efekty kuracji sokowej potrafią być spektakularne i bardzo satysfakcjonujące. Już po kilku dniach możemy zauważyć wyraźną poprawę samopoczucia, wyglądu i sylwetki. Spadek wagi to jednak kwestia indywidulna, która zależy od wielu czynników, takich jak: waga wyjściowa, % tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, przyjmowane leki, choroby współistniejące czy nawet cykl miesiączkowy. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że nasi klienci chudną od 0,5 do nawet 5 kilogramów. W większości przypadków niższa waga wynika z pozbycia się nagromadzonej wody, co oczywiście jest dużym plusem, gdyż wysmukleniu ulega nie tylko brzuch, który staje się płaski, ale także cała sylwetka.

Kto powinien zrezygnować z diety sokowej?

Zgodnie tym co napisaliśmy wcześniej – przede wszystkim kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Kolejna grupa to osoby chore. Szczególnie niebezpieczne może być przeprowadzanie diety sokowej podczas cukrzycy, insulino-oporności, zaburzeniach pracy serca, nerek, wątroby, nadczynności tarczycy czy anemii. Nie zaleca się również takiej kuracji osobom cierpiącym na zaburzenia odżywiania. Pamiętajcie, że jeżeli macie wątpliwości to skonsultujcie je ze swoim lekarzem.

Pamiętajcie aby pić soki regularnie! Zapraszamy do skorzystania z naszych nowych dwóch zestawów: dieta warzywna 3-dniowa i dieta warzywna 5-dniowaNa zdrowie! Zamawiajcie już dziś!

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść: