Jak szybko schudnąć? 6 sprawdzonych sposobów na skuteczne odchudzanie

Jak szybko schudnąć? 6 sprawdzonych sposobów na skuteczne odchudzanie

Jak szybko schudnąć? 6 sprawdzonych sposobów na szybkie odchudzanie

Katorżnicza, restrykcyjna dieta odchudzająca, równie mordercze treningi i... efekt jo-jo. Czy takie doświadczenie masz już za sobą?

Czy wiesz, że statystycznie ponad 86% kobiet w wieku 18-35 lat było na diecie odchudzającej? Niestety, statystyki są nieubłagane. Ponad 90% osób wybierających szybkie diety odchudzające już po roku wraca do swojej pierwotnej wagi, a często waży znacznie więcej. Nadprogramowe kilogramy można zrzucić - trzeba tylko zrobić to z głową. Duża część problemów ma podłoże psychologiczne.

Nuja to marka, która powstała z dokładnie tego samego powodu. Chcieliśmy schudnąć, a przy okazji nie narazić się na zaparcia, z którymi bardzo często jest problem na diecie odchudzającej. Poszukiwania diety, która da szybkie wyniki odchudzania, przy maksymalnym smaku. Do stworzenia diet sokowych Nuja zainspirowały na Stany Zjednoczone - tam ta metoda na naturalny detoks jest wśród gwiazd znana od lat. Kilak dni diety sokowej opartej na wyższej jakości sokach i koktajlach to idealny wstęp do zdrowej diety, który już na początku pomoże Ci schudnąć kilka kilogramów.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji skutecznych sposobów na odchudzanie. Miłej lektury!

Spis treści:

Jak skutecznie schudnąć?

Jak szybko schudnąć 5 kg?

Jak szybko schudnąć? Domowe sposoby

- Deficyt kaloryczny, czyli jak jeść, aby szybko schudnąć

- Zbilansowana dieta, czyli co jeść, żeby szybko schudnąć

- Eliminacja wysoko przetworzonych produktów, czyli jak szybko zrzucić wagę, rezygnując z “gotowców”

- Aktywność fizyczna, czyli jak łatwo schudnąć za pomocą ćwiczeń

- Aktywność w ciągu dnia, czyli co robić, żeby schudnąć

- Ograniczenie cukru, czyli jak można szybko schudnąć, odstawiając niezdrowe słodycze i słodkie napoje

- Odpowiednia ilość wody, czyli jak efektywnie schudnąć, nawadniając organizm

- Korzystaj z masaży – kolejny sposób na utratę wagi

- Jak szybko i skutecznie schudnąć? Zachowaj balans

- Pozytywna energia – ona także wspomaga proces odchudzania

Co zrobić, aby szybko schudnąć i uniknąć efektu jo-jo?

Jak łatwo schudnąć? Wystrzegaj się tych błędów

Jak szybko schudnąć? Dieta odchudzająca i oczyszczająca od NUJA

Jak skutecznie schudnąć?

“4 kg w tydzień”, “Szybkie odchudzanie – 10 kg w dół”, “Jak schudłam 5 kilogramów”, “Skuteczna i łatwa dieta kapuściana”, “Rewelacyjne diety niskowęglowodanowe” – kuszeni tak obiecującymi hasłami, szukamy magicznych sposobów na schudnięcie, najlepiej ekspresowe, z minimalnym wysiłkiem i bez radykalnych zmian żywieniowych.

Drastyczne sposoby na odchudzanie, opierające się przede wszystkim na mocnym ograniczeniu spożywanych kalorii, gwarantują często spektakularne efekty, ale trzeba je przeprowadzić odpowiednio, żeby zostały faktycznie z nami na dłużej, bez często powtarzającego się efektu "jojo". Dzięki temu już nigdy nie będziesz zadawać sobie pytań takich jak: “Co zrobić, żeby szybko schudnąć?”, “Jaka jest najlepsza dieta, żeby szybko schudnąć?”, “Czy istnieją sposoby na szybkie schudnięcie?”.

Nie ma jednej, uniwersalnej recepty na to, jak szybko schudnąć 5 kg, jak schudnąć w tydzień 4 kg czy jak szybko schudnąć 10 kg. Każdy z nas jest inny, a o tempie i skuteczności zrzucania zbędnych kilogramów decyduje wiele czynników, w tym m.in. wiek, płeć, stan zdrowia, genetyka, typ sylwetki czy styl życia. Poza tym najkorzystniejsze dla zdrowia jest powolne i stopniowe zrzucanie wagi, najlepiej na poziomie 1 kg tygodniowo, a więc wszelkie magiczne sposoby na odchudzanie i poradniki w stylu "jak schudnąć 1 kg dziennie" lub "jak szybko schudnąć w tydzień" są albo pustymi obietnicami albo dość ryzykownymi metodami, w stosunku do których warto być ostrożnym.

Detoksy i diety sokowe takie jak oferuje Nuja oczyszczają i przy zachowaniu odpowiedniej diety redukują zbędne kilogramy bez efektu jo-jo. Produkty Nuja są obecne na polskim rynku przeszło od 7 lat i w tym czasie zdążyły stać się niekwestionowanym bestsellerem, ponieważ poza redukcją wagi klienci stosujący je czują się wyśmienicie. Na podstawie naszych obserwacji możemy powiedzieć, że średnia redukcja wynosi od 1 do 3,5 kg w 3 dni (dieta sokowa 3 dniowa), od 1,5 do 4,2 kg w 5 dni (dieta sokowa 5 dniowa) oraz 2,2 do 5,4 kg (dieta sokowa 7 dniowa). Należy pamiętać, że końcowy wynik zależy od wielu czynników.

Jak szybko schudnąć 5 kg?

Nie jesteś tu bez powodu. Czytasz ten tekst, bo chcesz szybko schudnąć, my jesteśmy tu po to, żeby Ci pomóc! Mamy więc dla Ciebie gotowe, a przede wszystkim sprawdzone rozwiązanie – diety odchudzające od NUJA w postaci świeżo wyciskanych soków, dzięki którym w krótkim czasie po prostu zredukujesz swoją wagę od 1 do nawet 5,4 kg. Potwierdziliśmy to za pomocą badania, które przeprowadziliśmy razem z naszymi klientami. Na diecie sokowej NUJA nie tylko zgubisz zbędne kilogramy, ale wzmocnisz swoją odporność i oczyścisz organizm z toksyn.

Wprowadź owoce i warzywa do swojego jadłospisu w postaci wyciskanych na zimno soków cold press NUJA, które zawierają maksymalną ilość składników odżywczych, witamin i minerałów. Zmień swoje nawyki żywieniowe i rozpocznij zdrowy styl życia. Dieta od NUJA idealnie przygotuje Cię do dalszego procesu odchudzania, o którym piszemy poniżej. Jeśli nie wiesz, która dieta jest dla Ciebie odpowiednia to sprawdź nasz kalkulator diet lub po skontaktuj się z nami i zadzwoń na naszą infolinie  795 329 464 

Nasi konsultanci z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania, jesteśmy tu dla Ciebie.

Dlaczego soki Nuja są wyjątkowe?

W Nuja korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, zweryfikowanych i wyselekcjonowanych dostawców, którzy podobnie jak my dbają o każdy szczegół. Nie stosujemy żadnych substancji wspomagających przetwórstwo. Nasze produkty nie podlegają procesowi filtracji oraz klarowania z uwagi na bogactwo biologicznie czynnych związków,  takich jak pektyny, związki fenolowe, karotenoidy, antocjany, które naturalnie zawarte są w cząstkach miąższu owoców i warzyw. Związki te pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, dzięki czemu czujemy się lżejsi i pełni energii do działania. Dzięki nowoczesnej technologii utrwalania za pomocą wysokiego ciśnienia (HPP), nasze soki wyróżniają się trwałością przy jednoczesnym zachowaniu pełni smaku oraz wartości odżywczych.

Jak szybko schudnąć. Domowe sposoby

Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie energetyczne, dlatego zdrowe i skuteczne odchudzanie należy rozpocząć od ustalenia całkowitej przemiany materii, na podstawie której można obliczyć wskazany deficyt kaloryczny. O tym, jak to zrobić, piszemy poniżej. Zmiana nawyków żywieniowych, zdrowy styl życia, przestrzeganie kilku ważnych zasad – udowadniamy, że skuteczne sposoby na schudnięcie wcale nie muszą być radykalne. Poznaj 10 sprawdzonych sposobów na to, jak szybko się odchudzić.

Deficyt kaloryczny, czyli jak jeść, aby szybko schudnąć

Na nic zda się regularna aktywność fizyczna, jeśli spożywana przez Ciebie liczba kalorii będzie przekraczać dzienne zapotrzebowanie organizmu. O sukcesie w walce z utratą zbędnych kilogramów decyduje przede wszystkim skuteczna dieta odchudzająca, polegająca na ujemnym bilansie energetycznym. Deficyt kaloryczny to najprostszy sposób na schudnięcie, ale należy podejść do niego z rozwagą. Aby dowiedzieć się, jak najszybciej schudnąć, należy obliczyć wspomniane wcześniej zapotrzebowanie, ustalając w pierwszej kolejności wskaźnik PPM, a więc podstawową przemianę materii. PPM wyznacza energię niezbędną do utrzymania podstawowych funkcji fizjologicznych.

PPM można łatwo obliczyć, korzystając z popularnego wzoru Harrisa i Benedicta:

 • kobiety - 447,593 + (9,247 x waga w kg) + (3,098 x wzrost w cm) - (4,330 x wiek w latach)
 • mężczyźni - 88,362 + (13,397 x waga w kg) + (4,799 x wzrost w cm) - (5,677 z wiek w latach)

Określoną w ten sposób podstawową przemianę materii należy dodać do spalanych podczas wysiłku fizycznego kalorii, obliczając wskaźnik CPM, a więc całkowitą przemianę materii. CPM to nic innego jak suma dziennych wydatków energetycznych związanych z metabolizmem i aktywnością fizyczną:

CPM (Całkowita Przemiana Materii) = PPM (Podstawowa Przemiana Materii) x PAL (Współczynnik Aktywności Fizycznej)

Warto w tym miejscu podkreślić, że współczynnik PAL to nie tylko regularnie podejmowane treningi, ale też wszelkie czynności wykonywane w trakcie codziennych obowiązków, np. odkurzanie czy mycie okien.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co zrobić, żeby szybko schudnąć, mamy dla Ciebie prostą odpowiedź: utrzymuj dzienne spożycie kalorii poniżej wskaźnika CPM, który odpowiada całkowitemu zapotrzebowaniu na energię dobową. Pamiętaj jednak, aby nie schodzić poniżej wskaźnika PPM, gdyż może to doprowadzić do zaburzenia metabolizmu podstawowego i związanych z tym poważnych problemów zdrowotnych.

Zbilansowana dieta, czyli co jeść, żeby szybko schudnąć

Oprócz wygenerowania ujemnego bilansu energetycznego, na efektywne odchudzanie wpływ ma także ustalenie odpowiednich proporcji pomiędzy poszczególnymi makroskładnikami.

Białko – zapotrzebowanie na ten makroskładnik wynosi 1-2 gramy na jeden kilogram masy ciała i zależy przede wszystkim od wieku, stanu zdrowia, podejmowanej aktywności fizycznej czy celu treningu (budowa masy mięśniowej wymaga większej podaży białka). Wartościowym źródłem białka będą ryby, owoce morza, mięso, jajka czy rośliny strączkowe.

Węglowodany – stanowią podstawowe źródło energii, dlatego nie powinno zabraknąć ich w Twojej diecie. Skuteczny sposób na odchudzanie to menu skomponowane w oparciu o węglowodany złożone, wyróżniające się niskim i średnim indeksem glikemicznym. Wartościowym źródłem węglowodanów będą warzywa, owoce, pieczywo razowe czy kasze.

Tłuszcze – podaż tego makroskładnika powinna stanowić 20-35% dobowego zapotrzebowania energetycznego. Nawet jeżeli chcesz szybko schudnąć, nie rezygnuj z tłuszczu w diecie. To niezbędny element zdrowego odżywiania. Jeżeli zachowasz wspomniany wcześniej deficyt kaloryczny, możesz mieć pewność, że nie dojdzie do rozrostu tkanki tłuszczowej. W Twojej diecie nie powinno zabraknąć roślinnych tłuszczów. Znajdziesz je w oliwie z oliwek, oleju lnianym czy awokado. Wartościowe dla organizmu będą także kwasy omega 3, które znajdują się m.in. w tłustych rybach morskich. Staraj się natomiast ograniczać spożywanie tłuszczu nasyconego.

Prostym sposobem na stworzenie zdrowego, zbilansowanego jadłospisu jest upewnienie się, że każde danie zawiera w sobie około 50% warzyw i owoców, 25% białka oraz 25% pełnego ziarna. Dzienne spożycie błonnika powinno wynosić od 25 do 30 gramów.

Eliminacja wysoko przetworzonych produktów, czyli jak szybko zrzucić wagę, rezygnując z “gotowców”

Kolejnym sposobem na to, jak bardzo szybko schudnąć, jest wyeliminowanie z diety przetworzonych produktów. Gotowe jedzenie daje podobne uczucie sytości co samodzielnie przygotowane i opierające się na zdrowych produktach dania, ale dostarcza zwykle cukru, soli, niskiej jakości tłuszczu i… o wiele więcej kalorii, przez co ciężko zachować kontrolę nad tym, co i w jakich ilościach spożywasz.

Gotowe sosy do makaronów, znaczna część słodyczy, płatki do mleka czy chipsy, a wraz z nimi regulatory kwasowości, barwniki czy utwardzone tłuszcze roślinne – wysoko przetworzona żywność poddawana jest wielu procesom technologicznym, przez co traci swoje wartości odżywcze i z całą pewnością nie sprzyja odchudzaniu.

Zrezygnuj z przetworzonej żywności na korzyść pełnowartościowych produktów. Zdrowa dieta bazująca na produktach o krótkim składzie i niskim stopniu przetworzenia nie tylko pozwoli Ci skutecznie schudnąć, ale będzie także sprzymierzeńcem w walce z chorobami serca czy cukrzycą.

Aktywność fizyczna, czyli jak łatwo schudnąć za pomocą ćwiczeń

Aktywność fizyczna nie spala tkanki tłuszczowej, ale stanowi dużą pomoc w odchudzaniu. W jaki sposób? Trening zwiększa zapotrzebowanie energetyczne, a więc pomaga zbudować deficyt. Im więcej ćwiczysz, tym więcej energii potrzebuje Twój organizm. Jeżeli podaż kalorii będzie mniejsza od całkowitego zapotrzebowania na energię w ciągu dnia, możesz liczyć na szybkie i skuteczne odchudzanie.

Regularna i stopniowo wprowadzana aktywność fizyczna, przy zachowaniu racjonalnej diety, będzie miała duży wpływ na to, jak szybko zrzucić kilogramy, ale rola sportu jest tak naprawdę o wiele większa. To, jaki styl życia prowadzisz, w znacznym stopniu wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie. Wysiłek fizyczny ma również ogromne znaczenie w prewencji wielu chorób.

Zastanawiasz się, jak szybko i skutecznie schudnąć, wprowadzając do planu dnia aktywność fizyczną? Pamiętaj, aby dostosować rodzaj wysiłku do swoich aktualnych możliwości. Jeżeli sport nie towarzyszył Ci do tej pory na co dzień, zacznij od ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Wybierz się na szybki spacer lub przejażdżkę rowerową. Stopniowo zwiększaj liczbę i intensywność wysiłku – dzięki takiemu podejściu nie zniechęcisz się zbyt szybko i zaczniesz czerpać ze sportu przyjemność. Na jaką konkretnie aktywność warto postawić, by szybko i skutecznie schudnąć?

 • Cardio

Do treningu cardio zalicza się jogging, jazdę na rowerze, stepper i wiele innych aktywności, które prowadzą do wzrostu tętna, w efekcie czego do mięśni pompowana jest krew bogata w tlen (stąd cardio nazywa się wysiłkiem aerobowym). Energia potrzebna do wykonania treningu cardio pochodzi przede wszystkim z węglowodanów i tłuszczów, dzięki czemu ten rodzaj aktywności fizycznej to sprawdzony sposób na szybkie schudnięcie.

W zależności od celu, jaki chcesz uzyskać, należy określić przybliżoną wartość utrzymywanego podczas ćwiczeń tętna. Oblicza się ją na podstawie tętna maksymalnego HRmax = 220 - wiek osoby. Dla osób, które chcą schudnąć szybko i skutecznie, odpowiednia będzie strefa trzecia – umiarkowana, na poziomie 70-80% tętna maksymalnego. Trening w tej strefie charakteryzuje średnia intensywność, ale spalanych jest dużo kalorii. Ćwiczenia poprawiają ogólną wydolność tlenową, wzmacniają też układ krwionośny i oddechowy.

 • Trening interwałowy

Trening interwałowy polecany jest zwłaszcza tym, którzy chcą jak najszybciej schudnąć. Już kilka minut ćwiczeń w interwałach przynosi bardzo korzystne efekty, nawet kilkakrotnie lepsze od tradycyjnych treningów. Interwały charakteryzują się tym, że są krótkie, ale bardzo intensywne. Poprawiają wydolność oddechową, zwiększają wytrzymałość organizmu i “palą” mnóstwo kalorii.

W treningu interwałowym chodzi o to, aby przeplatać bardzo intensywny wysiłek odpoczynkiem lub umiarkowanymi ćwiczeniami, w krótkich okresach, np. 20-sekundowy sprint + 10 sekund marszu, wszystko powtórzone 10 razy. Tego rodzaju aktywność fizyczna ma bardzo korzystny wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej.

Wystarczy ponad połowę krótszy czas treningu interwałowego, by spalić nawet 3 razy więcej tkanki tłuszczowej w porównaniu do tradycyjnych ćwiczeń aerobowych. Jest to możliwe dzięki metabolizmowi kwasów tłuszczowych, który jest podwyższony jeszcze długo po treningu i prowadzi tym samym do większego spalania tkanki tłuszczowej nawet po zakończeniu treningu. Aerobowe ćwiczenia o niskiej lub umiarkowanej intensywności nie zapewniają takich efektów.

 • Trening wytrzymałościowy

Ćwiczenia siłowe, polegające między innymi na podnoszeniu ciężarów czy używaniu gum oporowych, przede wszystkim wzmacniają mięśnie, ale spalają również mnóstwo kalorii, dlatego prowadzą do utraty wagi. Wiele osób wzbrania się przed tego rodzaju aktywnością fizyczną, z obawy przed nadmiernym przyrostem mięśni i nieatrakcyjnym wyglądem.

Tymczasem ćwiczenia siłowe to doskonałe wsparcie dla każdej wymienionej wyżej aktywności, gdyż rzeźbią sylwetkę, ujędrniają skórę, wzmacniają kości i stawy, obniżają poziom złego cholesterolu i poprawiają kondycję. Trening wytrzymałościowy zakłada stosowanie 50% obciążenia całkowitej masy ciała w przypadku osób początkujących i 75-85% obciążenia całkowitej masy ciała w przypadku osób zaawansowanych.

Aktywność w ciągu dnia, czyli co robić, żeby schudnąć

Ćwiczenia aerobowe, treningi na siłowni czy bieganie to sprawdzone sposoby na skuteczne odchudzanie. Jednak, aby stracić zbędne kilogramy, nie musisz od razu wykupywać miesięcznego karnetu do klubu fitness, inwestować w sportowy strój czy matę do jogi. Zacznij od małych zmian w swoim stylu życia – wykorzystuj okazje nadarzające się w ciągu dnia do tego, by być jak najbardziej aktywną. Zamiast jeździć do pracy samochodem – wybierz rower, windę zastąp schodami, częściej wychodź na spacery. Pamiętaj też, że nawet prozaiczne sprzątanie, za którym do tej pory mogłaś nie przepadać, niesie pożytek nie tylko dla wyglądu Twojego salonu lub łazienki, ale także figury.

Ograniczenie cukru, czyli jak można szybko schudnąć, odstawiając niezdrowe słodycze i słodkie napoje

O ile spożycie cukru zaraz po treningu siłowym ma swoje uzasadnienie, gdyż uzupełnia zapasy glikogenu, o tyle spożywanie nadmiernej ilości tego składnika w ciągu dnia nie jest zalecane, gdyż magazynuje się on w postaci tłuszczu. Drastyczna eliminacja cukru z codziennego jadłospisu nie jest łatwa – to jeden z tych składników, który bardzo uzależnia. Warto więc zacząć od stopniowego zmniejszania jego ilości – zamiast dwóch łyżeczek cukru do kawy, dodaj jedną lub półtora. Sięgaj po zdrowe cukry, które znajdziesz w porcji świeżych owoców, wyeliminuj natomiast te dostępne w niezdrowych słodyczach i słodkich napojach. Dzięki temu dostarczysz organizmowi witamin, a jednocześnie zadbasz o swoją sylwetkę.

Nie rezygnuj ze świeżych i “surowych” soków owocowych oraz warzywnych. Tak zwany juicing to dziś ważny element zdrowego stylu życia. Naturalne soki to bogate źródło witamin, minerałów i błonnika, które w łatwy i szybki sposób są dostarczane do organizmu. Soki owocowo-warzywne nawadniają organizm, pomagają neutralizować zakwaszenie organizmu i regulować pH. To doskonały sposób na to, aby poradzić sobie z głodem pomiędzy posiłkami i uniknąć w ten sposób niezdrowych przekąsek.

W NUJA przygotowaliśmy dla Ciebie shoty sokowe, które szybko staną się ulubionym elementem Twojego codziennego menu. Postaw na skondensowaną moc witamin i minerałów. Sprawdź, dlaczego warto pić soki i miej je zawsze pod ręką.

Odpowiednia ilość wody, czyli jak efektywnie schudnąć, nawadniając organizm

Pijąc wodę, oczyszczasz organizm z toksyn, nawilżasz skórę, eliminujesz nieprzyjemne dolegliwości związane z bólem brzucha, zaparciami i wzdęciami, które są często wynikiem spożywania zbyt obfitych dań. Odpowiednie nawodnienie organizmu ma ogromne znaczenie w procesie odchudzania. Woda sama w sobie nie odchudza, ale przyspiesza przemianę materii, oczyszcza nerki, wspiera układ sercowo-naczyniowy i pozwala na sprawniejszą pracę układu pokarmowego. Picie wody pozwala także szybciej uzyskać uczucie sytości po posiłkach.

Wystarczy wprowadzić nawyk codziennego picia odpowiedniej ilości wody, by poczuć się znacznie lepiej – i nie chodzi tylko o to, że tworzy ona środowisko odpowiednie do spalania tłuszczu. Niedobór wody w organizmie prowadzi do bólów głowy, ogólnego osłabienia, skurczów mięśni, a także do znacznego pogorszenia kondycji skóry.

Zgodnie z polskimi normami żywienia kobiety powinny wypijać około 2 l, a mężczyźni około 2,5 l płynów na dobę. Ilość tę w około 20% pokrywa woda zawarta w pokarmie, a więc np. w owocach czy warzywach. Jeżeli chcesz zwiększyć spożycie płynów w ciągu dnia, ale masz problem z wypijaniem takiej ilości wody, rozważ wprowadzenie do menu posiłków w formie zupy lub postaw na wspomniane wcześniej soki Cold Press od NUJA, tłoczone na zimno i pozwalające zachować 100% smaku, naturalnej barwy, zapachu oraz wartości odżywczych pochodzących ze świeżych owoców i warzyw.

Korzystaj z masaży – kolejny sposób na utratę wagi

Jak szybko schudnąć? Odpowiednia dieta, nawadnianie organizmu i aktywność fizyczna są nieodzowne dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Istnieją jednak także inne, przez wielu uznawane za przyjemniejsze, sposoby na skuteczne odchudzanie. Jednym z nich jest regularne korzystanie z masaży. Nie musisz korzystać z usług fachowca w profesjonalnym gabinecie. Na początek wystarczy, że zaopatrzysz się w szczotkę z naturalnego włosia do masowania ciała na sucho. Pamiętaj, aby brzuch traktować kolistymi ruchami. Z kolei nogi masuj w kierunku serca. Ten prosty zabieg zajmie Ci kilkanaście minut, możesz go wykonywać np. przed prysznicem. To domowy sposób na zredukowanie cellulitu, poprawę jędrności skóry, a także usunięcie toksyn z organizmu.

Jak szybko i skutecznie schudnąć? Zachowaj balans

W skutecznym odchudzaniu chodzi przede wszystkim o wprowadzenie zmian na stałe. Wyznaczenie daty końcowej diety i powrót do złych nawyków żywieniowych szybko “odwdzięczy się” dodatkowymi kilogramami. Dlatego tak ważne jest zachowanie balansu. Nie przesadzaj z ograniczeniem kaloryczności posiłków. Jeżeli uda Ci się już schudnąć, trzymaj się dziennej dawki zapotrzebowania energetycznego.

Nie przemęczaj się treningami, wybierz aktywność, z której możesz czerpać przyjemność. Postaw na stopniowy progres w tym obszarze – zbyt duży rygor szybko Cię zniechęci i doprowadzi do zaprzestania działań. Podobnie będzie ze ścisłym przestrzeganiem diety i całkowitą rezygnacją z ulubionych produktów. Masz ochotę na cheat meal od czasu do czasu? Nie bój się zjeść ulubionej potrawy, nawet jeśli jest kaloryczna. Jeżeli na co dzień będziesz odżywiać się zdrowo i zadbasz o regularną aktywność fizyczną, takie odstępstwa od normy nie zmarnują wypracowanych efektów.

Pozytywna energia – ona także wspomaga proces odchudzania

Nie istnieje idealny szybki sposób na schudnięcie. Każda dieta wymaga cierpliwości. Dlatego w procesie odchudzania tak ważne jest pozytywne nastawienie. Nie zadręczaj się, jeśli utrata masy ciała nie jest tak spektakularna, jak byś sobie życzyła. Zapewnij sobie wsparcie – ze strony rodziny, znajomych, przyjaciół. Jednym ze skutecznych sposobów na schudnięcie jest przejście na dietę razem z bliską Ci osobą. We dwoje o wiele łatwiej przestrzegać jadłospisu, przygotowywać zdrowe posiłki, wspólnie ćwiczyć i mobilizować się do dalszego działania. Równie ważna jest fachowa pomoc. Dlatego, jeśli masz taką możliwość, skorzystaj ze wsparcia dietetyka. Specjalista z zakresu żywienia najlepiej doradzi Ci co, zrobić, żeby schudnąć.

Co zrobić, aby szybko schudnąć i uniknąć efektu jo-jo?

Odchudzanie to proces stopniowy, często niezwykle trudny i wymagający wielu poświęceń. Aby móc wytrwać w swoich postanowieniach i na stałe wprowadzić do jadłospisu zdrowe nawyki żywieniowe, dieta powinna być przede wszystkim smaczna. Postaw na produkty, po które będziesz chętnie sięgać. Pamiętaj, aby rozsądnie ograniczać spożywane na co dzień kalorie. Dzięki temu przejście na dietę odchudzającą nie będzie dla Ciebie szokiem i pozwoli Ci naturalnie kontynuować swoje postanowienia.

Tempo utraty wagi spada zwykle po około pół roku diety, ponieważ mniejsza masa ciała nie jest już w stanie zużywać tak dużo energii. Jeżeli chcesz uniknąć efektu jo-jo i wciąż cieszyć się zgrabną sylwetką, przestrzegaj zasad zdrowego odżywiania i pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej.

Jak łatwo schudnąć? Wystrzegaj się tych błędów

 • podjadanie wieczorami – przez cały dzień przestrzegałaś diety, ale wieczorem skusiłaś się na paczkę chipsów, dodatkową kanapkę albo lody? To często powtarzający się scenariusz. Oglądając wieczorem film zamiast po niezdrowe przekąski, sięgnij po suszone owoce, surowe warzywa lub bakalie,
 • wybieranie gotowego jedzenia – choć gotowe dania nie wymagają od Ciebie długich godzin spędzonych w kuchni, najczęściej są także bardzo kaloryczne i niezdrowe. Jeśli nie lubisz tracić czasu na gotowanie, swoją dietę możesz wzbogacić np. o gotowe mieszanki owocowo-warzywne od NUJA,
 • brak planu działania – każde przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli zastanawiasz się, jak szybciej schudnąć, powinnaś zacząć od sporządzenia planu działania. Ustal swój cel, przygotuj menu i zaopatrz się w odpowiednie produkty,
 • za mało ruchu – jak już wspominaliśmy, dieta na szybkie schudnięcie to nie wszystko. Pamiętaj o aktywności fizycznej. Wybierz taką formę ruchu, która będzie Ci sprawiać największą przyjemność.

Jak szybko schudnąć? Dieta odchudzająca i oczyszczająca od NUJA

Przejście na radykalną dietę z dnia na dzień wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, szokiem dla organizmu i często gorszym samopoczuciem. To właśnie z tych powodów wiele osób już w początkowym etapie odchudzania ponosi porażkę. Są też tacy, którzy przechodząc na dietę, od razu zakładają punkt końcowy – osiągnięcie wymarzonej wagi to dla nich koniec racjonalnego odżywiania. Pożegnanie zdrowych nawyków żywieniowych oznacza więc szybki powrót utraconych kilogramów.

W NUJA wiemy, jak schudnąć szybko i skutecznie. Wiemy też, jak ciężko rozpocząć walkę z nadmiarem kilogramów. Oferowane przez nas diety sokowe stanowią świetny wstęp do rozpoczęcia przygody ze zdrowym odżywianiem. Pozwolą Ci przejść na dietę stopniowo i czerpać z kuracji sokowej to, co najlepsze – moc witamin, mikro- i makroelementów, przeciwutleniaczy, enzymów oraz błonnika.

Dieta sokowa to nie tylko prosta, wygodna i skuteczna metoda na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, ale też efektywny sposób na detoks organizmu. Aby dieta oczyszczająca mogła przynieść oczekiwane rezultaty, należy sięgać po produkty niesłodzone, bez dodatku konserwantów i chemicznych barwników. Takie są właśnie soki NUJA – tłoczone na zimno metodą cold press.

Sprawdź, jak przygotować się do detoksu sokowego, wejdź na Nuja.pl, zamów dietę sokową i rozpocznij całkowitą zmianę sposobu odżywiania.

25komentarzy

 • Avatar
  Emilia

  Bardzo ciekawy artykuł. Widać, że jesteście rpfesjonalistami w tej dziedzinie. Ja Wam ufam :)

  paź 25, 2021
 • Avatar
  Iwona

  Wiele istotnych wskazówek. skuszę się i zamówię soki - trzymajcie kciuki :)

  paź 28, 2021
 • Avatar
  Elona

  Bardzo ciekawy artykuł. Nujaa fajnie się czyta informacji inna twoim blogu.

  paź 30, 2021
 • Avatar
  Nela Jaka

  Kochani od ddawna mam problem z odchudzniem. korzystalm juz z rożnych metod le muszę przyznać że tkie szybckie odchudznie jest możliwe tylko z nuja! Bardzo smaczne soczki :()

  paź 30, 2021
 • Avatar
  DARIA

  BARDZO CIEKAWY ARTYKUŁ O TYM Z JAKIEJ DIETY ODCHUDZAJĄCEJ SKORZYSTAĆ. POLECAM WSZYTSKIM

  paź 30, 2021
 • Avatar
  Karolina

  wow świetny artykuł- dużo cennych informacji. nie wiedziała, że tak ważne jest picie wody

  lis 3, 2021
 • Avatar
  Ilona

  Super artykuły Nuja super soki

  lis 21, 2021
 • Avatar
  MonikaW

  Znam soki nuja - zamawiam regularnie raz w miesiącu - pomaga oczyścić orgaznim z syfu w jelitach i zawsze 2kg mniej :) polecam

  gru 3, 2021
 • Avatar
  Malwina

  polecam, schudlam 3,6kg. dla mnie to mega rezultant przy wadze 55kg. soki pyszne, smaczne!

  sty 24, 2022
 • Avatar
  Bożena W

  jestem osobą, która ma problem z trenowaniem (stawy). wysiłek jest dla mnie przeszkodzą, do której nie potrafię sie zmusić przez ból kolan. ale odchudzanie zaczęłam od soków i powiem wam szczerze, że coś się ruszyło. miałam problemy aby zmusić sie do warzyw - i dzięki sokom czuję, że są możliwe zmiany. zaczęłam od soków i dostałam pozytywnej energii

  lut 14, 2022
 • Avatar
  Iza

  potwierdzam, 3kg mniej w 5dni :) :***

  mar 1, 2022
 • Avatar
  Wiolka

  piję soki Nuja chyba od 2 lat. miałam problem z zaparciami i wzdęciami. nie pomagał espumisan. wyczytałam gdzieś na forum, że detoks sokowy powinien pomóc ponieważ trzeba pozbyć się złogów...i od 2 lat nie mam problemów - co miesiąc zamawiam dietę i czuję się świetnie :) polecam soki Nujki - obsługa sklepu też super, czasem jakiś gratis dokładają :)

  mar 11, 2022
 • Avatar
  Iga

  zamówiłam dietę 5dniową i prawie 4kg mniej na wadze. zmieściłam się w sukienkę na komunię :)

  maj 23, 2022
 • Avatar
  Iga

  stosuje dietę sokowa co 2-3 miesiące i czuje się zawsze świetnie po detoksie. pozbywam się złogów, brak zaparć. organizm fajnie reaguje na dietę. zawsze też te 1-2kg tracę bez jakichś dodatkowych ograniczeń. szczerze polecam

  maj 31, 2022
 • Avatar
  EwaK

  znam Nujkę, zamawiałam kilka razy i zawsze smacznie. niespodzianki porozdawałam po rodzinie - fajny motywator :)

  cze 1, 2022
 • Avatar
  Kinia

  polecam nuja soki- prawie 3kg mniej - rewelacja

  sie 3, 2022
 • Avatar
  Małgorzata

  Dieta 3 dniowa

  lut 28, 2023
 • Avatar
  Melcia

  smaczne soczki, pyszne, córka też lubi. po diecie 5 dniowej prawie 3kg mniej

  cze 2, 2023
 • Avatar
  Iza

  Jak szybko schudlam super tekst

  lip 27, 2023
 • Avatar
  Ania

  Moim zdadaniem kazda kobieta powinna sprobowac sokow od nuja. mi pomogly i na diecie 3 dniowej ponad 2kg. co miesiac robie oczyszczenie i zawsze ubywa na wadze

  wrz 13, 2023
 • Avatar
  Grażka

  od dziś zaczynam z wamI SZYBKIE ODCHUDZANIE !!!! MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDĄ MEGA efekty i schudnę 5 kg :)

  paź 19, 2023
 • Avatar
  Karolina_68

  Ja nie mogę od dawna szybko schudnąć, ale ten artykuł pvsoowdował, że mam ochotę ponownie walczyć! Zacznę od diety 5 dniowej sokowej nuja i zobaczymy co się zadzieje :)))

  lis 29, 2023
 • Avatar
  Michał

  Ja też chcę szybko schudnąć i to aż 8 kg. Czy ktoś faktycznie tyle chudnie na tych dietach sokowych? Moja żona mówi, że kiedyś stosowała dietę sokową i schudła nawet 5 kg ale to było dawno, a jak to z żonami bywa, historie o ich szczupłości to dawne czasy. heheh :)

  gru 8, 2023
 • Avatar
  Wiki

  fajne wskazówki na nowy rok, dzieki

  gru 28, 2023
 • Avatar
  natka

  polecam, super detox, prawie 3kg mniej, rewelacja jak dla mnie

  sty 22, 2024

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie