Uzdrowić ciało i umysł – pierwsze zajęcia z jogi

Uzdrowić ciało i umysł – pierwsze zajęcia z jogi

Warto wsłuchać się w swoje ciało i podążać za jego potrzebami. Na pewno pomoże Ci w tym praktyka jogi, której jedną z podstawowych zasad jest obserwacja samego siebie i dążenie do równowagi. Jej niesamowite efekty poczujesz w każdej dziedzinie swojego życia, dlatego nie zastanawiaj się dłużej, tylko wybierz się na swoje pierwsze zajęcia!

Czy wiesz, że kiedy nie ćwiczysz Twoje mięśnie się kurczą? Powinnaś poświęcić ćwiczeniom przynajmniej 15 minut każdego dnia, żeby zachować formę i nabrać wprawy. Z czasem wyrobisz w sobie nawyk i gdy któregoś dnia zrobisz sobie wolne, będzie Ci bardzo brakowało ćwiczeń. I o to chodzi!

Od czego zacząć?

Pozytywne nastawienie

Nie bądź dla siebie zbyt surowa. Nie od razu będziesz potrafiła wykonać wszystkie ćwiczenia z taką sprawnością, jak osoby, które ćwiczą jogę od lat. Nawet, jeśli wysoko oceniasz swoją sprawność fizyczną, pamiętaj, że joga często porusza mięśnie głębokie, które do tej pory mogłaś wykorzystywać w niewielkim procencie.

Strój

Postaraj się ubrać wygodnie, żeby nie krępować swoich ruchów, ale również niezbyt luźno, żeby w niektórych pozycjach opadające ubranie nie wprawiało Cię w zakłopotanie.

Co wziąć ze sobą

Do ćwiczeń przyda się antypoślizgowa mata. Nie będziesz za to potrzebować butów czy skarpetek, bo wszystkie ćwiczenia wykonuje się na boso. Możesz również zabrać butelkę soku NUJA, ale wypij go dopiero po zajęciach. Jogę ćwiczymy na pusty żołądek.

Wykorzystaj ten czas dla siebie

Teraz Ty jesteś najważniejsza. Skup się na swoim ciele i umyśle i nie porównuj z innymi. Nie rób niczego na siłę, Twoje ciało samo Ci podpowie na ile możesz sobie pozwolić. Nie zapomnij wyłączyć telefonu przed zajęciami, żeby nie rozpraszał Ciebie i innych.

Jogę może ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej, jednak jeśli cierpisz na jakieś schorzenie, powinnaś najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem. O swoich dolegliwościach uprzedź również osobę prowadzącą zajęcia.

Tags: sport

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść: