Chcę zostać mamą

Chcę zostać mamą

W życiu większości kobiet przychodzi w końcu taki moment, kiedy decydują się na macierzyństwo. Warto przygotować swój organizm na tę chwilę, kiedy w naszym ciele na kilka miesięcy zamieszka mały człowiek. Zdrowy styl życia pomoże nam szybciej zajść w ciążę, lepiej przez nią przejść i przede wszystkim zapewni lepsze warunki dla naszego dziecka. O co warto zadbać jeszcze zanim zabije w nas małe serduszko?

To naprawdę ważne, żeby organizm od samego początku był gotowy na przyjęcie nowego lokatora, zwłaszcza, że pierwsze tygodnie ciąży są bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju płodu.

Oczyść organizm

Jelita są kluczem do naszego zdrowia i odporności, dlatego szczególnie przed ciążą warto o nie zadbać. Jak się okazuje zanieczyszczone mogą być powodem m.in. problemów z zajściem w ciążę. Jeśli więc próbowałaś już wszystkiego i ciągle nie możesz doczekać się potomstwa, spróbuj oczyścić organizm. Musisz też pamiętać, że jeżeli do tej pory nigdy tego nie robiłaś, w Twoim ciele skumulowało się przez lata bardzo wiele toksyn, które w momencie, gdy zajdziesz w ciążę, mogą przedostać się do płodu. Na szczęście coraz więcej kobiet jest świadomych tego faktu i oczyszcza organizm odpowiednio wcześnie. My polecamy nasze kilkudniowe diety sokowe, które nie tylko pozwolą nam usunąć niebezpieczne substancje, ale dodatkowo uzupełnią braki witaminowe.

Zadbaj o kondycję

W trakcie ciąży i porodu Twój organizm jest narażony na ogromny wysiłek, dlatego powinnaś jak najwcześniej zadbać o swoją kondycję fizyczną oraz poprawić elastyczność. Pomoże Ci w tym wykonywanie ćwiczeń, np. aerobik, joga, jazda na rowerze, nordic walking.  Najważniejsze, żebyś zaczęła się ruszać. Wykonywanie niektórych ćwiczeń jest dozwolone także w trakcie ciąży, więc również w tym czasie możesz dbać o kondycję, jednak najpierw skonsultuj to z lekarzem

Zdrowa dieta

Zwracaj większą uwagę na to, co jesz. Unikaj słodyczy, wysoko przetworzonych produktów, niezdrowych tłuszczów, słodkich i gazowanych napojów. Za to nie zapominaj o owocach i warzywach, a zwłaszcza tych bogatych w kwas foliowy, jak pomarańcze, banany, jęczmień, szpinak, sałata, pietruszka.

Zdecydowanie zrezygnuj z papierosów, unikaj alkoholu i ogranicz kofeinę. Lepiej przestaw się na soki owocowo-warzywne.

 Zainteresuj się technikami relaksacyjnymi

Staraj się unikać stresu i nerwowych sytuacji, naucz się odprężać, radzić sobie z negatywnymi emocjami, dobrze się wysypiaj. W tym wszystkim na pewno pomogą Ci techniki relaksacyjne, z których będziesz mogła korzystać przez całe swoje życie.

Tags: detoks detox

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść: