Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń

Jak zmotywować się do regularnych ćwiczeń

Jeszcze niedawno miałaś mnóstwo energii i zapału do ćwiczeń, a teraz nie masz ochoty wstać z kanapy, chociaż obiecałaś sobie regularne treningi? Niestety to może przytrafić się każdemu kto jest aktywny fizycznie, niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna swoją sportowa przygodę, czy trenuje od dawna.  To znak, że potrzebujesz motywacji.

Znajdź coś co lubisz

Najgorsze co możesz zrobić, to wybrać sport, który nie sprawia Ci przyjemności, ale słyszałaś, że dzięki niemu będziesz miała płaski brzuch, jędrne pośladki czy zgrabne uda. Ładny wygląd może być dobrym motywatorem do regularnych treningów, ale pod warunkiem, że nie kojarzy Ci się z licznymi wyrzeczeniami. Lepiej wybierz sport, który naprawdę lubisz i sprawia Ci przyjemność, że możesz go uprawiać. Ćwicz, bo chcesz, a nie bo musisz.

Walcz z nudą

Nuda może skutecznie zabić chęć do uprawiania sportu, dlatego urozmaicaj swoje treningi, zmieniaj miejsca, w których ćwiczysz, a nawet porę dnia. Dobrym motywatorem może być również muzyka, której słuchasz. Na pewno zauważyłaś, że przy niektórych kawałkach ćwiczy Ci się łatwiej i przestajesz zauważać kiedy wykonałaś kolejną partię treningu. Do tego często odpowiednio zmotywowana, dokładniej i bardziej energicznie wykonujesz ćwiczenia.

Wyznacz cel

Cel, który chcesz osiągnąć to podstawa każdego działania, nie tylko ćwiczeń. Postaraj się, żeby był on możliwy do zdobycia w krótkim czasie. Cele długofalowe również są potrzebne, ale jeżeli szybko nie będziesz zauważać rezultatów swoich wysiłków, możesz się zniechęcić, a tego przecież nie chcemy.

Znajdź partnera do ćwiczeń

Druga osoba, która będzie Cię motywować do treningów jest naprawdę pomocna. Wybierz taką, z którą lubisz spędzać czas i która będzie potrafiła zmobilizować Cię do treningu, kiedy nadejdzie chwila słabości. Jeśli nie masz kogoś takiego w swoim najbliższym otoczeniu, spróbuj znaleźć partnera wśród osób uprawiających tę samą dyscyplinę sportową co Ty. W internecie na pewno trafisz na takie grupy, sprawdź kiedy trenują i dołącz do nich. Odrobina zdrowej rywalizacji też Ci nie zaszkodzi.

Pilnuj diety

Połączenie odpowiedniej diety z ćwiczeniami pomoże Ci szybciej osiągnąć wymarzony efekt i sprawi, że będziesz miała więcej energii i chętniej będziesz się ruszać. Dlatego zadbaj, by w Twojej diecie było jak najwięcej warzyw i owoców. Możesz je dostarczać również w postaci świeżo wyciskanych soków owocowo-warzywnych cold press. W ten sposób szybko uzupełnisz zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Takim sokiem warto zaczynać każdy dzień.

Tags: sport

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie