Dieta Karoliny Szostak

Dieta Karoliny Szostak

Spis Treści:

 1. Karolina Szostak metamorfoza
 2. Jak schudła Karolina Szostak?
 3. Jadłospis - czyli co się je na diecie warzywno-owocowej?
 4. Dla kogo przeznaczona jest dieta?
 5. Kto nie powinien stosować diety Karoliny Szostak?
 6. Dieta Karoliny Szostak a efekt jojo
 7. Zalety diety warzywno-owocowej
 8. Czy warto stosować dietę Karoliny Szostak?
 9. Dieta warzywno-owocowa z sokami nuja
 10. Dieta Karoliny Szostak - wszystko co musisz o niej wiedzieć

Cel?

Stracić na wadze.

Droga do celu? Detoks i dieta.

Ale czy wiecie na czym polega różnica?

I w jaki sposób postępować, żeby osiągnąć zamierzony cel? Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega detoks. To nic innego jak oczyszczenie organizmu z toksycznych złogów, szkodliwych substancji, zanieczyszczeń, których organizm nie jest w stanie pozbyć się sam.

Potrzebuje narzędzia, które wspomoże go w procesie oczyszczania. Tym narzędziem może być właśnie dieta detoksykacyjna przygotowująca organizm na dietę właściwą oraz zmianę nawyków żywieniowych. To odpowiednio dobrana dieta detoksykacyjna sprawia, że nasze ciało zaczyna proces samoregulacji i usuwania toksycznych złogów.

Dieta Karoliny Szostak, dzięki której popularna dziennikarka straciła ponad 30 zbędnych kilogramów, rozpoczyna się właśnie od detoksu. Punktem wyjścia była dieta dr Dąbrowskiej, o której mówi się, że utrata wagi jest jej efektem ubocznym. Cały zaś proces metamorfozy zasadza się na tym, że ta lecznicza głodówka dostarcza organizmowi niezbędnych enzymów, mikroelementów i witamin, a ten przestawia się na spalanie, oczyszczanie i regenerację. Niska kaloryczność posiłków sprawia, że dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej oraz trawienia złogów białkowych.

Karolina Szostak metamorfoza

Dieta warzywno-owocowa, która umożliwiła Karolinie Szostak spektakularną metamorfozę, także inspirowana była zaleceniami dr Dąbrowskiej. Jednak dziennikarka korzystała z coacha żywieniowego, cateringu dietetycznego, trenera personalnego oraz profesjonalnych zabiegów wyszczuplająco-ujędrniających.

Oczyszczanie organizmu było tylko wstępem. Osiągnąwszy spektakularne efekty, Szostak stanęła przed koniecznością stworzenia indywidualnej diety, która podtrzyma efekty oczyszczania. Utrzymanie podaży kalorii na stałym poziomie oraz wysiłek fizyczny zagwarantowały Karolinie Szostak autentyczny sukces bez efektu jo-jo.

Moja spektakularna metamorfoza - Szostak Karolina

Swoimi doświadczeniami dziennikarka podzieliła się w książce "Moja spektakularna metamorfoza", napisanej wspólnie z Martą Kordyl. Publikacja podzielona jest na trzy części: dziennik diety, w którym przeczytamy między innymi o poszukiwaniu diety idealnej; rozmowy z osobistym coachem żywieniowym oraz częścią zawierającą przepisy oraz informacje na temat dań stosowanych zarówno podczas "postu" (czyli detoksu opartego na diecie dr Dąbrowskiej) jak i w późniejszym okresie, gdy staje się przed koniecznością utrzymania efektów tego "postu".

Jak schudła Karolina Szostak?

Karolina Szostak schudła widowiskowo. Jak sama opowiada, już w pierwszym tygodniu ścisłego postu oraz intensywnych treningów straciła na wadze 10 kg. Oczyszczanie organizmu, dieta warzywno-owocowa oraz indywidualnie sformatowany program treningowy zadziałały zgodnie z planem.

Jak jednak wiedzą wszyscy ludzie, którzy mieli kiedykolwiek do czynienia z odchudzaniem, nie sztuka stracić na wadze - sztuka tę nową wagę utrzymać. Efekt jo-jo może zniweczyć cały wysiłek i na dodatek zdemotywować nas w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Dlatego w kolejnej książce Karolina Szostak podzieliła się ze swoimi czytelnikami pomysłami na to, jak uniknąć efektu jo-jo.

Mój spektakularny detoks - Szostak Karolina

"Mój spektakularny detoks" to bardzo precyzyjny przepis na to, jak stosując detoks (post) owocowo-warzywny wg dr Dąbrowskiej, schudnąć i utrzymać nowa wagę w ryzach. Aby tak się stało, pisze Szostak, post można przeprowadzić tylko raz w roku (trwa on 42 dni).

Później, raz na trzy miesiące, stosuje się dwutygodniowe „przypominajki”, czyli spożywa się ponownie zalecane przez dr Dąbrowską produkty, żeby organizm zapamiętał, jak na nie reaguje. Dziennikarka sugeruje, że równie skuteczna jest modyfikacja polegająca na tym, że dwutygodniowy detoks powtarzamy co trzy miesiące.

Karolina Szostak

Jadłospis - czyli co się je na diecie warzywno-owocowej?


W ramach diety warzywno-owocowej dozwolone jest spożywanie warzyw i owoców takich jak: marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew, kapusta, kalafior, brokuł, cebula, por, czosnek, dynia, kabaczek, ogórki, pomidor, papryka, pomidor, papryka,jabłka, grejpfruty, cytryny i nieduże ilości jagód.

Warzywa i owoce można jeść w wersji surowej, gotowanej i pieczonej, jednak najwartościowsze są w wersji surowej. Urozmaiceniem jadłospisu jest możliwość przygotowania zielonych soków (np. z natki pietruszki, selera naciowego, botwiny, szczawiu, szpinaku, brokułów, sałaty, pszenicy), które oczyszczają, odtruwają, odnawiają krew, ułatwiają trawienie, alkalizują, dostarczają tlenu, energii, witamin i minerałów w najlepiej przyswajalnej postaci.

Sok oczyszczający to doskonała alternatywa dla nieustannego spożywania surowych bądź gotowanych produktów roślinnych.

Dla kogo przeznaczona jest dieta?

Dieta warzywno-owocowa wraz z dietą sokową polecana jest zwłaszcza osobom, które cierpią na takie zaburzenia jak ciągłe zmęczenie, obniżenie sprawności fizycznej, odporności, koncentracji, zły nastrój, problemy ze skórą, nieprzyjemny zapach ciała, wzdęcia i zaparcia, wypadanie włosów, łamliwość paznokci.

Wskazaniami są także Hashimoto (i niektóre inne zaburzenia endokrynologiczne), astma, alergie, migreny oraz problemy skórne. Oczywiście dieta owocowo-warzywna oraz dieta sokowa oczyszczająca to spektakularny detoks prowadzący do równie spektakularnej metamorfozy - dla każdego, kto chce stracić zbędne kilogramy, a potem utrzymać optymalną wagę.

Kto nie powinien stosować diety Karoliny Szostak?

Wśród przeciwwskazań do stosowania diety warzywno-owocowej wymienia się m. in.:

  • - okres przed wejściem w wiek dojrzewania,
  • - okres ciąży i karmienia piersią,
  • - przyjmowanie sterydów i cytostatyków ( Metypred, Metotreksat, Cyldosporyna),
  • - stany po udarze mózgu,
  • - niedoczynność nadnerczy,
  • - dializowanie,
  • - stany po przeszczepach,
  • - zaawansowane nowotwory,
  • - gruźlicę,
  • - nadczynność tarczycy,
  • - cukrzycę typu I.

Dieta Karoliny Szostak a efekt jojo

Karolina Szostak uniknęła efektu jojo i to działa bardzo motywująco. Żeby podtrzymać efekty warzywno-owocowego i sokowego detoksu, trzeba po jego zakończeniu utrzymywać stałą podaż kalorii dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb.

Do jadłospisu można włączyć kasze, ziarna, produkty mleczne, orzechy czy chleb razowy. O sposobach na dietę po detoksie warto poczytać w przywoływanej już książce Karoliny Szostak "Mój spektakularny detoks. Jak uniknąć efektu jo-jo".

Zalety diety warzywno-owocowej

Wszystkie wymienione zalety diety warzywno-owocowej to jeszcze nie cała wiedza o tej popularnej i skutecznej diecie. Warto wspomnieć, że jest ona polecana dla osób zdrowych w celach profilaktycznych oraz dla osób z problemami zdrowotnymi jako uzupełnienie terapii m. in. w nadciśnieniu, miażdżycy, kamicy nerkowej, a także zespole jelita drażliwego.

Dieta warzywno-owocowa stosowana jako detoks (post) przed zmianą jadłospisu pomoże pozbyć się toksyn i przestawi organizm na tzw. odżywanie wewnętrzne, czyli endogenne - zainicjuje proces trawienia złogów białkowych oraz chorych tkanek.

Czy warto stosować dietę Karoliny Szostak?

Jeśli nie znajdujemy się w grupie ryzyka i nie obejmują nas przeciwwskazania, ze wszech miar warto stosować dietę Karoliny Szostak. Skorzystamy wtedy nie tylko z dobrodziejstw postu dr Dąbrowskiej, ale i wykorzystamy wprowadzone przez dziennikarkę modyfikacje i podpowiedzi. Zdając sobie sprawę ile schudła Karolina Szostak i mając na uwadze fakt, że udało jej się zapanować nad efektem jo-jo, stosowanie polecanej przez nią diety wydaje się naprawdę sensowne.

Oczyszczanie sokami możemy sobie nieco ułatwić, korzystając z gotowych preparatów, o których za chwilę słów kilka. Wydaje się, że właśnie teraz, kiedy lato dobiega końca, możemy co dnia serwować sobie w ramach śniadania zielony sok. To nie tylko zastrzyk energii, ale i dotlenienie oraz witaminowo-mineralna bomba dodatkowo ułatwiająca trawienie.

soki nuja


Dieta warzywno-owocowa z sokami nuja

Wróćmy do gotowych soków oczyszczających organizm. Dieta sokowa na bazie soków Nuja to smaczny i zdrowy wstęp detoksykujący do dłuższej diety, a w dalszej kolejności zmiany nawyków żywieniowych skutkujących zmianą jadłospisu.

Dieta sokowa trzydniowa dostępna jest w dwóch wersjach:

 - dieta trzydniowa 5/6 oznacza, że na 6 planowanych posiłków przygotowanie 1 jest w twoich rękach - to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z detoksem sokowym.
- w wersji 6/6 zalecamy rezygnację z jedzenia. Przez najbliższe 3 dni pij same soki i się oczyszczaj.
- Sok oczyszczający organizm można zastosować także w diecie pięciodniowej - przez 5 dni wypijasz odpowiednio dobrane soki owocowo - warzywne. Kolejność jest ściśle narzucona przez naszego dietetyka. W tym czasie rezygnujesz z konsumpcji jedzenia. Podczas kuracji możesz pić także wodę. 

Dieta Karoliny Szostak okazała się bezpieczna i skuteczna, a co najważniejsze zainspirowała dziennikarkę do wprowadzenia modyfikacji ułatwiających ominięcie efektu jo-jo. Oczyszczanie sokami, których nie przygotowujemy w domu samodzielnie, a nabywamy na Nuja.pl będzie równie skuteczne. Tak jak Karolina Szostak korzystała z pomocy coacha żywieniowego, czy wykwalifikowanego dietetyka, tak my możemy skorzystać z gotowych soków Nuja.


Dieta Karoliny Szostak - wszystko co musisz o niej wiedzieć

Patrząc na Karolinę Szostak na przestrzeni lat, nie sposób nie zauważyć spektakularnej przemiany jej figury. Z krągłej kobiety stała się smukłą, wysportowaną i pełną energii ambasadorką zdrowego trybu życia

Co prawda nawet jako posiadaczka bujnych kształtów wyglądała promiennie i dla wielu ludzi była symbolem powabu i seksapilu, jednak chyba nikt nie zaprzeczy, że po utracie wagi wygląda jeszcze bardziej zjawiskowo. Jeśli interesuje Cię postać tej wyjątkowej kobiety, to jaka była jej droga do nowej sylwetki, a przede wszystkim, ile Karolina Szostak schudła i jak utrzymała piękną figurę, bez efektu jo-jo, zostań z nami. W poniższym artykule zdradzimy sekret wyjątkowej diety skomponowanej, przetestowanej przez Karolinę Szostak. Diety, która przede wszystkim działa oczyszczająco i leczniczo, czyli warzywno – owocowej diety wspartej oczyszczającą mocą kuracji sokowej

Metamorfoza Karoliny Szostak 

Karolina Szostak to kobieta o niezwykłej sile charakteru. Już jako piętnastolatka zadebiutowała przed kamerami telewizji polskiej, jednak jej kariera nie potrwała wtedy długo. Kilka miesięcy później, przeżyła wypadek drogowy, w wyniku którego doznała licznych obrażeń. Przeżyła śmierć kliniczną, przeszła trepanację czaszki, wiele operacji i długą rehabilitację. Nigdy nie odzyskała słuchu w jednym uchu, jednak nie przeszkodziło jej to podążać za marzeniami. 

Kolejne lata jej życia to studia prawnicze i równoczesne rozwijanie skrzydeł w zawodzie prezentera telewizyjnego. Już po kilku sezonach, Karolina Szostak nie miała sobie równych. Później, jako jedyna kobieta w redakcji wiadomości sportowych miała rzesze fanów, którzy nierzadko wyznawali, że oglądają sport tylko dlatego, by popatrzeć na ponętną prezenterkę. 

Jednak tego, co można eufemistycznie określić „krągłościami”, ona nie bała się nazwać po imieniu. Na jakiś czas zniknęła z telewizorów i ostro wzięła się za siebie. Po kilku miesiącach pokazała się w mediach w nowej odsłonie – jako kobieta szczupła, wysportowana i promieniująca życiową energią. 

2017 roku ukazała się jej pierwsza książka Moja spektakularna metamorfoza, w której Karolina szczerze opowiada o swojej otyłości i walce z nią. Do dziś Karolina Szostak wydała jeszcze dwie książki-poradniki (Mój spektakularny detoks i Moje spektakularne soki i koktajle) promujące dietę oczyszczającą, dietę sokową, zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. 

Jak schudła Karolina Szostak?

Karolina Szostak schudła naprawdę widowiskowo, ale też skutecznie, bowiem czas mija, a ona nadal zachwyca swoją smukłą sylwetką bez cienia efektu jo-jo. Nie dziwi więc fakt, że wszyscy chcą dowiedzieć się, jak tego dokonała i jaka dieta tak cudownie podziałała na Karolinę Szostak. 

Jak sama przyznaje swoją walkę o zdrowie i piękną figurę rozpoczęła od oczyszczenia organizmu, detoksu. Pierwszą fazą było solidne przestrzeganie popularnej diety warzywno – owocowej znanej jako post dr. Dąbrowskiej. Ta dieta oczyszczająca stała się bardzo znana w ostatnich latach ze względu na swoje ozdrowieńcze rezultaty. Wszak te sześciotygodniowe kuracje mają na celu przede wszystkim usunięcie toksyn z organizmu, chudnięcie jest tu niejako efektem ubocznym. Jest to jednak bardzo wyraźny „efekt uboczny”, gdyż sama Karolina wyznała, że już w pierwszym tygodniu tej diety owocowo – warzywnej straciła około 10 kilogramów! 

Jednak po skończonej kuracji nie osiadła na laurach i zaczęła zastanawiać się nad tym, jak naprawdę utrzymać wagę i jak nauczyć swój organizm nowego, fit trybu życia, by utrwalić uzyskane efekty. W wyniku swoich poszukiwań i prób, przy współpracy z coachem dietetycznym i trenerem personalnym, a także korzystając z cateringu dietetycznego i zabiegów ujędrniająco – wyszczuplających, nie tylko wygrała swoje nowe, zdrowe i piękne oblicze, ale została ambasadorem racjonalnego odżywiania i propagatorką uzupełniania codziennego jadłospisu o pyszne i bardzo zdrowe soki warzywno-owocowe.

Dzięki tym sokom i dzięki diecie Karoliny Szostak, wiele kobiet i mężczyzn w Polsce już cieszy się nową sylwetką i zdrową, pełną energii odsłoną samych siebie. 

Co jeść na diecie warzywno-owocowej?

Przepisy w diecie warzywno-owocowej zawierają dania skomponowane w całości z wybranych roślin w formie surowej, gotowanej lub pieczonej, najlepiej bez dodatku tłuszczów ani soli. Wspaniałym urozmaiceniem takiego jadłospisu, jest uzupełnienie diety oczyszczającej o kolorowe i pełne witamin soki komponowane ze świeżych i pełnych witamin warzyw i owoców. 

Może to brzmieć zaskakująco, ale istnieje możliwość skomponowania całej diety – kuracji oczyszczającej bazując tylko i wyłącznie na sokach! Podczas takiej diety sokowej dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników, równocześnie prawie nie obciążając go trawieniem. 

Koktajle witaminowe w formie soków szybko nasycają ciało, wspomagają procesy odchudzania, ale co najważniejsze – dobrze przeprowadzona kuracja może nawet całkowicie zniwelować niektóre schorzenia. Poza tym soki odchudzające to wspaniała alternatywa dla ciągłego wymyślania nowych przepisów na diecie warzywnej. 

Dla kogo przeznaczona jest dieta? 

Dieta warzywnadieta owocowa, lub łącząca to, co w nich najlepsze, dieta sokowa sprawdzi się przede wszystkim u osób, które pragną walczyć z otyłością i zbędnymi kilogramami. 
Jednak soki z owoców i warzyw są dobre nie tylko na odchudzanie! 

Kuracja sokowa świetnie sprawdzi się u cierpiących na brak energii, ciągłe zmęczenie, obniżoną odporność czy problemy z koncentracją. Na pewno pomoże zmagającym się z zaparciami i wzdęciami, gdyż niezwykle usprawnia perystaltykę jelit, a dzięki dostarczanej regularnie sokowej bombie witaminowej sprawi, że zapomnisz o wypadających włosach, słabych paznokciach czy problemach skórnych. 
Wskazaniami do rozpoczęcia długofalowego oczyszczania organizmu sokami są także niektóre zaburzenia endokrynologiczne, choroba Hashimoto, czy migreny.  

Lecz, co warto podkreślić, nie zawsze dieta sokowa, czy oczyszczająca kuracja musi trwać bardzo długo. Odżywcza moc surowych warzyw i owoców przyniesie dobroczynne efekty nawet po zastosowaniu 3-dniowej diety sokowej

Dieta Karoliny Szostak a efekt jo-jo

Karolina Szostak bardzo motywująco uniknęła efektu jo-jo. Choć wiele osób spodziewało się, że tak jak inni celebryci po szybkiej utracie wagi, prędko wróci do dawnych kształtów, ona dzięki sile charakteru i zbilansowanej diecie utrzymała wymarzoną wagę. Przede wszystkim po detoksie i kuracji sokami oczyszczającymi zachowała stałą podaż kalorii dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb. 

Dieta Karoliny Szostak przede wszystkim opiera się na warzywach i owocach w formie lekkich dań i koktajli, ale po restrykcyjnym poście oczyszczającym, do menu stopniowo włączyła także kasze, ziarna, produkty mleczne czy razowy chleb. W jej jadłospisie jednak stałą pozycję zajmują soki owocowo-warzywne, które, jak widać, świetnie sprawdzają się jako podstawa diety, a także stanowią jej wspaniałe uzupełnienie.

Dlaczego warto stosować dietę Karoliny Szostak?

Na pytania dotyczące tego, ile można schudnąć, stosując niskokaloryczną dietę i pijąc soki oczyszczające organizm oraz dlaczego warto to robić, Karolina Szostak już chyba nawet nie musi odpowiadać. Efekty diety sokowej i postu dr. Dąbrowskiej widać goły okiem, choć niedowiarkom można zdradzić, że „straciła” niemalże 30 kilogramów! Ponad to warto wspomnieć, że mimo szybkiej utraty wagi jej skóra jest jędrna, napięta i promienna. 
Karolina Szostak, dzięki częstym i niskokalorycznym posiłkom chudła proporcjonalnie, więc nawet po tak dużej redukcji masy ciała zachowała kobiece kształty i piękną figurę. Jej włosy lśnią, a ogólne wrażenie pewnej siebie, pełnej energii, fit sex bomby jest piorunujące. 

Na różnorakich stronach internetowych i forach można przeczytać wiele historii ludzi, którzy tak jak Karolina Szostak, podjęli walkę o lepsze i zdrowsze życie w zgrabnym ciele. I choć szczerze przyznają, że często nie było łatwo, ich opinie na temat diety sokowej są niezwykle pozytywne.
Każdy, kto sumiennie podszedł do oczyszczenia organizmu za pomocą soków warzywno – owocowych, czy to ze względu na odchudzanie, czy detoks organizmu, z radością potwierdza – było warto!  Efekty są spektakularne i utrzymują się naprawdę długo!


Warto pamiętać, że to właśnie dzięki sokom Nuja Szostak utrzymuje swoją nową figurę.


Nuja czyli Nowa Ja to dieta detoksykacyjna, która całkowicie oczyści jelita i przygotuje nas do właściwego odchudzania i wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych.

4komentarzy

 • Avatar
  mimi

  Stosowałam, polecam! Marta

  sty 31, 2019
 • Avatar
  Janina

  Bardzo przyjemnie się czyta. Dzisiaj na pewno zamówię. uwielbiam soki, sama przygotowywuję ale ich smak pozostawia wiele do życzenia. spróbuję waszych soków!

  lut 26, 2019
 • Avatar
  Iwona

  Bardzo smaczne soki - polecam! stosowałam dietę 5 dniową i schudłam prawie 3,5kg! czuję się lżejsza i chętniej sięgam po owoce :) dodatkowo mój żołądek lepiej pracował dlatego postanowiłam robić tak jak pani Karolina - co miesiąc detoks nujką!! :)

  lut 4, 2020
 • Avatar
  Iwona

  Słyszałam, że Karolina Szostak korzysta z cateringu Mój Catering i dlatego tak utrzymuje wagę

  wrz 7, 2021

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie