Ćwiczenie w domu - wady i zalety

Ćwiczenie w domu - wady i zalety

Każda z nas marzy o pięknym ciele. Najwyższy czas zamknąć wszystkie wymówki głęboko w szafie, wskoczyć w wygodny dres i zacząć działać! W tym poście analizujemy plusy i minusy ćwiczenia w domu oraz na siłowni, a Ty zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Dużym plusem ćwiczeń w domu jest oszczędność czasu i pieniędzy. Masz wolną godzinkę między pracą a randką? Świetnie! To idealny czas na trening! Wstałeś wcześniej i masz ochotę poćwiczyć? Możesz to zrobić o każdej porze! Opcja ćwiczenia w domu pozwala dopilnować posiłków po i przed treningiem, ponieważ wszystko mamy pod ręką. Ćwiczenie we własnych czterech kątach sprawdza się zwłaszcza zimą, kiedy przemieszczanie się z „mokrą głową” nie służy zdrowiu.

Trenuj jak chcesz! Ćwiczenie w domu daje dużą swobodę wyboru programu treningowego. Internet jest pełen filmów instruktażowych, nie wspominając o magazynach fitness i zestawach na DVD. Jeśli dane ćwiczenie przestanie sprawiać Ci radość, zmiana na inne nie jest problemem.

Ćwicz w czym chcesz! To zaleta, która przynosi nam duży komfort psychiczny! Nie wychodząc z domu możesz ćwiczyć w piżamie, powyciąganym dresie lub bez butów!

Inni ludzie - dla jednych towarzystwo innych jest zaletą, dla innych wręcz przeciwnie. Na siłowni zawsze ktoś zobaczy Twoją spoconą koszulkę, rozmazany makijaż lub gorszą kondycję. Nie lubisz szpanerów w wypasionym outficie, do tego przerażają Cię kwestie higieniczne podczas treningu na maszynach? Zastanów się, czy siłownia to dobre miejsce dla Ciebie.

Czy zakupiony karnet to dodatkowa motywacja? Zakup karnetu na siłownię może pomóc Ci ćwiczyć regularnie. Wersja open dodatkowo zachęci Cię do korzystania z klubu częściej. Oferta niektórych siłowni jest bardzo korzystna cenowo, a coraz więcej punktów honoruje karty m.in. Multisport, dlatego opłaca się spróbować.

Każdy z nas ma inny cel. Dla jednego to zgubienie zbędnych kilogramów, ktoś inny chce pozbyć się kilku centymetrów tu i tam, dla kogoś liczy się przede wszystkim dobre samopoczucie, bo sport i zdrowy styl życia dają naprawdę fajnego kopa energetycznego na cały dzień. A Ty co lubisz w sporcie?!

Tags: sport

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie