Jak zdrowo rozpocząć dzień

Jak zdrowo rozpocząć dzień

Pewnie Cię to trochę zaskoczy, ale w niektórych przypadkach rutyna jest najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie rano. I nie chodzi o to, żebyś zaraz po wyłączeniu budzika szybko zrywała się na równe nogi, w pośpiechu brała prysznic i szybko zjadała słodką bułkę na śniadanie. Nie, nie, nie! Mamy na myśli spokojną i świadomą codzienną rutynę, która pozwoli Ci naładować się pozytywnie na cały dzień. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, podpowiadamy jak zdrowo rozpocząć dzień.

  1.        Stwórz intencję. Zanim zaczniesz przygotowywać się do pracy, pospiesznie włączać ekspres do kawy, sprawdzać nerwowo telefon czy wykonywać inne poranne czynności, poświęć chwilę, aby ustalić intencję swojego dnia. Nie musi być skomplikowana, wystarczy „bądź cierpliwy”, „bądź miły”. Dzięki temu będziesz bardziej uważny w ciągu dnia i świadomy swoich myśli.
  2.        Odsłoń rolety. Światło słoneczne daje znać ciału, że nadszedł czas, żeby się obudzić oraz wysyła pozytywne sygnały do mózgu. Ekspozycja na naturalne światło pomaga regulować wewnętrzny zegar organizmu, co wpływa na jakość snu, czujność i koncentrację w ciągu dnia.
  3.        Pij świeżo wyciskane soki. Pomoże Ci to obudzić przewód pokarmowy i nawodnić organizm. Jest to doskonały sposób na spokojne rozpoczęcie dnia i dostarczenie sobie wielu cennych witamin i minerałów, które dodadzą nam energii.
  4.        Przygotuj pożywne śniadanie. Poranki nie muszą kojarzyć się jedynie z gorączkowym pośpiechem. Warto zadbać o siebie i znaleźć chwilę na spokojne zjedzenie zdrowego i smacznego śniadania. Dzięki temu nie będziesz później sięgać po fast foody i inne niezdrowe przekąski.
  5.        Znajdź chwilę na ćwiczenia. To jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz dla siebie zrobić. Ćwicząc uwalniasz związki chemiczne, jak np. serotonina, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwa i pełna energii. Warto wprowadzić je do naszych porannych rytuałów, ponieważ po pracy, mimo dobrych chęci, często nie mamy czasu na trening lub zwyczajnie brakuje nam na to energii. Dodatkowo, ćwicząc rano, zwiększamy tętno do końca dnia, co pozwala nam spalić więcej kalorii.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie