Dla kogo jest dieta sokowa? Jak długo może trwać i jak często ją przeprowadzać?

Dla kogo jest dieta sokowa? Jak długo może trwać i jak często ją przeprowadzać?

Jeśli czytasz te słowa, to dobry znak. Znaczy to, że Twoje zdrowie nie jest Ci obojętne, że ważne jest dla Ciebie to, jak traktujesz swój organizm i prawdopodobnie zastanawiasz się nad różnymi sposobami, by żyć aktywnie, zdrowo się odżywiać i w pełni korzystać ze swojej naturalnej energii. Jak wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch!

Niezależnie więc czy jesteś na początku swojej drogi o lepsze zdrowie, czy smuklejszą sylwetkę, czy jesteś już „starym wyjadaczem”, ale nie próbowałeś jeszcze diety sokowej, zostań z nami. Dowiesz się o niej tego, co najważniejsze.

Czym jest dieta sokowa?

Dieta sokowa, wbrew temu, co można czasem usłyszeć lub przeczytać, nie jest głodówką! Wręcz przeciwnie, to dokładnie zaplanowane na każdy dzień menu, pełne witamin, mikro i makro elementów i wielu innych składników odżywczych. Tym, co wyróżnia ją spośród innych diet, jest fakt, że jej głównym celem jest oczyszczenie organizmu, czyli detoks. Podczas trwania diety sokowej nasze ciało pozbywa się zalegających w nim toksyn, które odkładają się na skutek wdychania zanieczyszczonego powietrza i smogu, korzystania z używek, jedzenia przypadkowych i niezbyt zdrowych potraw czy nieregularnego trybu życia.

Co jeszcze lepsze, w tym samym czasie soki, które spożywa się podczas sokowego detoksu, uzupełniają niedobory witamin i innych składników odżywczych. W rezultacie, po kilku dniach organizm jest oczyszczony, nasycony dobroczynnymi składnikami, pełen energii i przygotowany na to, by idee zdrowego odżywiania wprowadzić do życia na dobre. I to wszystko w sposób naturalny i całkowicie bezpieczny.

Kto może skorzystać z diety sokowej?

Dieta sokowa skierowana jest do osób dorosłych, które pragną oczyścić swój organizm, usprawnić pracę jelit, a także dać swojemu ciału naturalny zastrzyk czystej energii pochodzącej z tłoczonych na zimno warzyw i owoców. Także każdy, kto pragnie zadbać o siebie, rozpocząć lub urozmaicić odchudzanie, lub po prostu, zrobić dla siebie coś naprawdę pożytecznego, powinien spróbować na własnej skórze tego, jak wspaniałe rezultaty przynosi codzienne picie soków warzywno-owocowych.

Na pewno sokowy detoks docenią sportowcy chcący pozytywnie pobudzić swój organizm przed sezonem, a także, a może nawet przede wszystkim, pracownicy biurowi, którzy każdego dnia wiele czasu spędzają przed komputerem. Większość z nich rzadko ma czas zadbać o swoją sylwetkę, a dieta sokowa, która usprawnia pracę jelit i poprawia samopoczucie, na pewno pomoże im zachować zdrowie na dłużej.

Dlaczego należy oczyszczać swój organizm z toksyn?

Niestety żyjemy w czasach, w których toksyny obecne są praktycznie wszędzie. Powietrze zatrute spalinami, jedzenie pełne konserwantów, nawet kosmetyki i niektóre wyroby medyczne zawierają w sobie składniki, które gdy odłożą się w organizmie, mogą wpływać na niego szkodliwie. Do tego dochodzi życie w pośpiechu i stresie, nie wspominając nawet o zabójczych substancjach ukrytych w używkach. Nie oszukujmy się, nagromadzenie tak wielu „zaśmiecających” ciało czynników znacznie przewyższa możliwości naszych organizmów do tego, by oczyścić się samodzielnie.

Często też można spotkać się z przypadkami, kiedy to ludzie chcący pozbyć się zbędnych kilogramów katują się dietami i ćwiczeniami, a efektów jak nie było, tak nie ma. To również spowodowane może być złogami toksyn w ciele.
Innymi objawami, na które zbawienny wpływ ma przeprowadzenie detoksu, są puchnące nogi i ręce, bezsenność, problemy z cerą, łamliwe paznokcie i włosy, przygnębienie czy stałe poddenerwowanie. Dlatego, by pozbyć się przykrych dolegliwości, zapewnić sobie trwałą poprawę samopoczucia, a także działać profilaktycznie na cały organizm, należy od czasu do czasu przeprowadzać detoks.

Jak często można przeprowadzać detoks sokowy?

Nagła zmiana jadłospisu na same soki może być dla organizmu szokiem, dlatego, jak do wszystkiego, również do diety sokowej należy podchodzić z głową.
Aby uzyskać najlepsze efekty i trwale cieszyć się zdrowiem, przede wszystkim dobrze jest zachowywać systematyczność w przeprowadzaniu detoksów. Oczywiście każdy, nawet „jednorazowy zryw” oczyszczania organizmu zadziała korzystnie, ale najlepsze rezultaty osiągniesz, regularnie powtarzając sokowy detoks przynajmniej kilka razy w roku.

Naszą, wyjątkowo skomponowaną dietę sokową NUJA, która skutecznie odtruwa ciało i dodatkowo, pozwala pozbyć się nawet trzech zbędnych kilogramów w 4 dni, można przeprowadzać nawet raz w miesiącu! Taka comiesięczna kuracja ozdrowieńcza daje gwarancję najlepszych efektów.

Oczywiście, bardzo ważne jest, by pomiędzy kuracjami sokowymi zachowywać zdrowe nawyki żywieniowe, być aktywnym fizycznie i po prostu dbać o siebie. Piękne i zdrowe ciało to efekt wielu, pozornie niewielkich decyzji i konsekwencji w ich wdrażaniu w życie. Wiemy, że właśnie to jest najtrudniejszym zadaniem, ale wiemy też, że nigdy jednak nie jest za późno, by rozpocząć walkę o własne zdrowie.

Jeśli myślisz o przeprowadzeniu detoksu sokowego pierwszy raz w życiu, na pewno zainteresuje Cię trzydniowy pakiet soków NUJA detox&oczyszczenie dla początkujących. Taki zestaw składa się z piętnastu butelek świeżo wyciskanych soków (po pięć na dzień).

Tym, którzy dobrze znają już odżywczą moc diety sokowej, polecamy pakiety trzy i pięciodniowe zawierające same soki. W prezencie do nich dołączone są zestawy ćwiczeń pozwalające wzmocnić efekt utraty wagi.

Gdzie kupić dietę sokową?

Najlepszą ofertę gotowych, tłoczonych na zimno soków warzywno-owocowych, pełnych witamin i składników odżywczych, ułożonych w kompleksową dietę sokową w pakietach trzy i pięciodniowych, znajdziesz na naszej stronie: https://www.nuja.pl/dieta-oczyszczajaca-59

Soki NUJA doceniane są przez dietetyków, lekarzy, sportowców, a także zwykłych ludzi ceniących sobie zdrowe odżywianie. Składają się z ciekawych kompozycji smakowych, są więc nie tylko pożywne i zdrowe, ale również naprawdę smakowite. Dodatkowo, przepiękna szata graficzna etykiet każdej buteleczki naszego soku sprawia, że idealnie nadają się na prezent dla kogoś bliskiego.

Warto również nadmienić, że każdy zestaw soków NUJA dostarczany jest w odpowiednio zaprojektowanym opakowaniu termicznym, które pozwala zachować sokom świeżość od pierwszego, do ostatniego dnia kuracji.

5komentarzy

 • Avatar
  Hania

  Bardzo fajny wpis! Rzeczowo wyjaśnia temat. Teraz już wiem, że dieta sokowa jest bezpieczna- ale trzeba obserwować organizm :) H.

  sty 31, 2019
 • Avatar
  Patrycja

  Poprosze o 15 buteöek soku

  lut 2, 2019
  • Avatar
   NUJA

   Pani Patrycjo, w celu złożenia zamówienia, proszę przejść do zakładki Dieta Oczyszczająca. Gdyby Pani miała problemy ze złożeniem, zamówienia, zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy, Zespół NUJA.

   lut 5, 2019
 • Avatar
  Iwona

  dzisiaj zamawiam! mój pierwszy detoks! trzymajcie za mnie kciuki!

  lut 26, 2019
 • Avatar
  Beata

  zamawiam, trzeba przygotowac sie na wakacje i na plaze!!!

  maj 9, 2019

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść: