Jak skutecznie przeprowadzić wiosenny detoks?

Jak skutecznie przeprowadzić wiosenny detoks?

Detoks nie taki straszny

Wiosna to idealny czas na przeprowadzenie detoksu organizmu. To właśnie w tym okresie nasza wątroba osiąga szczyt swojej wydajności. Warto wspomóc ją w oczyszczeniu ciała z toksyn. Można to zrobić stosując właściwą dietę, opartą na warzywach i owocach oraz świeżych sokach COLD PRESS.

Osoby, które dotąd nie przeprowadzały detoksykacji organizmu, zwykle kojarzą ją z radykalnymi metodami, jakimi są głodówki. Oczywiście jest to jeden ze sposobów oczyszczania i już jeden dzień „na wodzie” pomaga usunąć z organizmu zbędne produkty przemiany materii i toksyny. Jednak nie jest to metoda polecana dla każdego, a przeciwwskazaniem do niej jest choćby występowanie chorób przewlekłych.

Jednak detoks można przeprowadzić mniej skrajnymi i jednocześnie równie skutecznymi metodami: wprowadzając oczyszczającą dietę opartą na produktach lekkostrawnych oraz świeżych warzywach i owocach. Jak zrobić to skutecznie?

Sprzymierzeńcy detoksu w sokach COLD PRESS

Owoce i warzywa to prawdziwe bogactwo składników i substancji wspomagających oczyszczanie. Na przykład sok MOJA ROZKOSZ od NUJA składa się z pomarańczy, które – jak wszystkie cytrusy – znane są ze swoich właściwości oczyszczających. Ponadto w tym pysznym soku znajdziemy sycące jabłka, które dzięki zawartości błonnika wspierają funkcjonowanie układu pokarmowego. W soku MOJA MŁODOŚĆ znajdziemy jarmuż ułatwiający trawienie, wypełniony witaminami i przeciwutleniaczami, a także chlorella, zapewniające zdolność wiązania i usuwania z organizmu toksyn, metali ciężkich, alkoholu czy pestycydów.

To tylko wybrane przykłady produktów, które powinny znaleźć się w diecie podczas detoksu. Inne to choćby buraki (które słusznie cieszą się opinią jednego z najlepszych wspomagaczy wątroby), jabłka, banany, maliny, cytryny, marchew czy ananas. Te również znajdują się w sokach NUJA, ale możemy także wykorzystywać je w komponowaniu posiłków – sałat, zup, dań na bazie roślin strączkowych czy kasz.

Jak zacząć?

Aby określić, w jaki sposób najłatwiej będzie nam przeprowadzić wiosenny detoks, przyjrzyjmy się przez chwilę swojej zimowej diecie. Jeśli była ona bogata w tłuste, kaloryczne pokarmy, to diametralna zmiana sposobu odżywiania z pewnością wymagać będzie wcześniejszego przygotowania organizmu.

Im bardziej radykalny detoks chcemy przeprowadzić, tym dłużej musimy się do niego przygotowywać.

Czyli: ograniczać spożycie kawy i herbaty, alkoholu, cukru, tłuszczu, czy białej mąki – i wszystkich produktów, które nie powinny pojawiać się w zdrowej diecie – a także ograniczyć kaloryczność posiłków.

Detoks oprzeć można na diecie zawierającej pokarmy stałe uzupełnione sokami, lub wybrać klasyczną dietę sokową. Z oczywistych względów ta druga wymaga więcej dyscypliny i wysiłku, może jednak przynieść bardziej wyraźny efekt. Jest ona również prostsza ze względu na dostępność zestawów soków i diet detoksykujących – jak właśnie te z oferty NUJA.pl.

Trudne chwile

Przeprowadzenie detoksu nie zawsze przebiega gładko. Często pojawiają się objawy zmęczenia, bóle głowy czy gorsze samopoczucie. Zwykle są to symptomy oczyszczania organizmu, jednak nie można ich lekceważyć, kiedy się nasilają. Wówczas skonsultujmy się z lekarzem i w razie konieczności przerwijmy program oczyszczający.

Niezależnie od metody detoksu – czy to dieta sokowa, czy dieta lekkostrawna oparta na warzywach, owocach i sokach, czy też głodówka – powinniśmy pić jak najwięcej wody. Starajmy się również ograniczyć ćwiczenia fizyczne, gdyż czas detoksu powinien być czasem odpoczynku i regeneracji organizmu. Do aktywności powróćmy po zakończeniu programu oczyszczającego. Wzmocni to krążenie krwi, a przez to dotleni organizm i jeszcze bardziej wspomoże usuwanie toksyn.

Pamiętajmy, że nawet krótki i właściwie przeprowadzony detoks będzie korzystny dla naszego zdrowia i samopoczucia.

5komentarzy

 • Avatar
  Ania.dabrowska

  Prosze o kuracje 3 dniowa na 3 dni

  maj 5, 2019
 • Avatar
  Mmmmmm

  jestem w trakcie detoksu i czuję się świetnie :) jutro drugi dzień1!

  maj 21, 2019
 • Avatar
  Krystyna

  Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na soki od NUJA :) Są smakowite, pomogły mi oczyścić jelitka i czuję się lżejsza :) Od lutego zamawiam 1-2 zestawy w miesiącu i czuję się po nich zdecydowanie lepiej! :)

  maj 31, 2019
 • Avatar
  malwiana

  smaczne polecam1!

  lip 17, 2019

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie