Juicing – co to takiego? Co to znaczy?

Juicing – co to takiego? Co to znaczy?

Jest to moda pochodząca ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Juicing polega na spożywaniu świeżych i wartościowych soków, po to aby zwiększyć ilość owoców i warzyw w codziennej diecie.

Według najnowszych zaleceń (Piramida Zdrowego Żywienia IŻŻ) podstawą diety są owoce i warzywa, ponieważ powinny one stanowić połowę tego wszystkiego co jemy. Bardzo ważne są również proporcje, bo aż 75 % powinny stanowić warzywa, a 25 % owoce.

Fabryka błonnika pokarmowego

Pijąc popularne soczki z kartonika nie dostarczamy sobie żadnych wartości odżywczych. Z powodu tego, że są przyrządzane przy pomocy tradycyjnych wyciskarek, nie ma w nich miąższu, czyli głównego źródła błonnika. Dodatkowo są pasteryzowane w wysokiej temperaturze, a to dodatkowo obniża wartości odżywcze.

Soki NUJA są pełne witamin, minerałów i błonnika, za sprawą innowacyjnej metody COLD PRESS, która pochodzi właśnie ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Cold press to inaczej tłoczenie na zimno. Dzięki tej metodzie soki są pełne wszystkich witamin, minerałów, enzymów, antyoksydantów i błonnika zawartych naturalnie w owocach i warzywach. Dodatkowo metoda cold press jest ekologiczna i zgodna z zasadą zero waste. Owoce są wykorzystywane w 100 % - nic się nie marnuje.

Juicing vs odchudzanie

Czy można pić soki podczas odchudzania? Oczywiście, że tak! Zapewne nieraz zauważyliście przewijające się w internecie zdjęcia najpopularniejszych super-modelek z sokiem w ręku. Nawet znane osoby z mediów uwielbiają juicing. W Polsce twarzą soków coldpress jest Karolina Szostak :) Twierdzą, że soczki są nie tylko smaczne, ale również dzięki swoim właściwościom odżywczym poprawiają stan skóry, włosów i paznokci.

Kiedy najlepiej przejść na juicing?

Każda pora jest dobra. Wiosna i lato to czas w którym soki przyniosą nam orzeźwienie i ukoją pragnienie, a zimą oraz jesienią dostarczą witamin i minerałów oraz przyczynią się do poprawy odporności.

Wdług zasad juicingu najlepiej soki pić w formie II śniadania lub przekąski. Niezastąpione będą jako zdrowy deser do obiadu lub izotonik po porannym joggingu lub siłowni.

4komentarzy

 • Avatar
  Milena

  oooo słyszalam o tym. a to po prostu wasza dieta pod inna nazwa :) juz zamowilam, czekam na paczke. mam zamiar schudnac z 2kg na diecie 5 dniowej przed swietami :)))

  gru 16, 2019
 • Avatar
  Wiki

  pychota soki, polecam!!! wcale nie jest trudno przejść dietę 3 dniową. ja czuję się po niej lepiej - przede wszystkim schudłam prawie 3,5kg. Czuję też, że mam mniejszy brzuch, nie najadam się tak. I dzięki nim wprowadziłam soki do swojej diety :)

  gru 17, 2019
 • Avatar
  Basia

  Hej byłam w USA i soki coldress są tam na każdym kroku. każdy już tam wie, że sok z kartonu to syfffff....dlatego każdy tam pije soki takie jak NUJA. jak tutaj przyjechałam to nic oprócz Nuja i firmy na SPOR....nie ma :) Uwielbiam Wasze soki! Te z USA nie są tak zdrowe, tam dodają cukier bo amerykanie duuuuuuużo słodzą :) pozdrawiam!

  gru 18, 2019
  • Avatar
   ppp

   też znam soki coldpress z usa. pyszne są . ale moim zdaniem soki nuja są dużo lepsze :****

   gru 20, 2019

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie