Detoks sokowy na jesień

Detoks sokowy na jesień

Detoks sokowy na jesień - czy warto?

Nie da się ukryć, że najpopularniejszą porą na przeprowadzenie detoksu sokowego jest wiosna oraz lato. Czy to znaczy, że podczas chłodniejszych miesięcy nie powinno się przeprowadzać detoksykacji? Absolutnie nie! Jesień to świetny czas na oczyszczenie organizmu po wakacjach i przygotowanie go do nadchodzącej zimy.

Jesień to... świetny moment na detoks!

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że najważniejsze w okresie jesienno-zimowym jest zachowanie wysokiej odporności organizmu i dodatkowe stymulowanie systemu immunologicznego. Oprócz tego, „oczyszczony” z toksyn organizm funkcjonuje dużo lepiej i sprawniej. Przekłada się to bezpośrednio na poprawę procesu trawienia, poprawę wyglądu i sylwetki oraz samopoczucia. Nie zapominajmy, że diea sokowa to bogactwo witamin, minerałów, enzymów, antyoksydantów i błonnika – a to składniki niezbędne podczas tego chłodnego okresu.

W okresie jesienno-zimowym przybieramy na wadze

Dzieje się tak, ponieważ w chłodnych miesiącach komórki tłuszczowe są większe niż w okresie letnim. Dzięki diecie sokowej możemy wspomóc organizm w usuwaniu toksyn i złogów oraz podkręcić spowolniony metabolizm. Podczas zimy w organizmie kumulują się szkodliwe substancje, dlatego wzmocnienie się i przygotowanie organizmu detoksem sokowym jest świetnym pomysłem.

Jak się przygotować do jesiennej diety?

Podczas pierwszych chłodnych dni w roku zmagamy się z obniżonym nastrojem, nie mamy ochoty na aktywność fizyczną i ćwiczenia, doskwiera nam większy apetyt niż zwykle. W tej sytuacji nie ma lepszego wyjścia niż podjęcie wyzwania jesiennego oczyszczania detoksem sokowym Nuja! Najważniejsze to odpowiednio się przygotować! Na kilka dni przed planowanym rozpoczęciem diety zalecamy:

1. Zrezygnować całkowicie z używek.

2. Zadbać o odpowiednią ilość snu w ciągu doby.

3. Zwiększyć ilość aktywności fizycznej.

4. Wprowadzić do codziennej diety dużo owoców i warzyw.

5. Zredukować kaloryczność swojego jadłospisu.

6. Przynajmniej dwa posiłki w ciągu doby powinny być płynne.

7. Zrezygnować z fast-foodów, słodyczy i przetworzonego jedzenia.

8. Nastawić się pozytywnie!

W trakcie i po detoksie

W trakcie detoksu, aby uniknąć wychłodzenia organizmu, pomiędzy sokami należy pić ziołowe napary oraz lekkie herbaty np. zieloną. To bardzo skutecznie rozgrzewa organizm. Nie zapominajmy również o odpowiednim ubiorze! Warto także rozgrzać mięśnie delikatnym pilatesem, sesją jogi czy spacerem z psem.

Po detoksie nasza dieta powinna obfitować w świeże warzywa i owoce, soki cold press, a także zdrowe i nieprzetworzone produkty. Świetnie sprawdzą się diety o ograniczonej ilości kilokalorii.

Jeżeli chcecie uniknąć efektu jo-jo to mamy dla Was rozwiązanie. Stworzyliśmy bazę gotowych jadłospisów, które przy wyborze odpowiedniej kaloryczności uchronią Was przed wzrostem wagi po detoksie i nauczą prawidłowych nawyków żywieniowych. Jadłospisy są przygotowywane przez dietetyka!

Pamiętajcie aby pić soki regularnie! Smacznego!

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść: