Jak się przygotować do diety sokowej

Jak się przygotować do diety sokowej

To pytanie zadaje coraz więcej naszych świadomych i wspaniałych klientów. Postanowiliśmy stworzyć ten artykuł dla Was, aby każdy mógł się odpowiednio przygotować do diety sokowej. Na samym początku gratulujemy podjęcia decyzji o rozpoczęciu diety – to pierwszy krok do zmiany Twojego życia na lepsze i co się z tym wiąże - zdrowsze! Sięgając po nasz detoks sokowy zapewne kieruje Tobę chęcią utraty nadprogramowych kilogramów i tkanki tłuszczowej, poprawą samopoczucia, stanu zdrowia, odżywienia czy zwyczajnie zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze i bardziej regularne.

Warto wspomnieć, że tworzymy detoksy z myślą o osobach, które chcę dokonać zmiany w swoim życiu i sposobie odżywiania. Zależy nam na tym, żeby detoks był pierwszym krokiem i „motorem napędowym” do nowej i szczuplejszej sylwetki, dobrego zdrowia i świetnego samopoczucia. W ofercie mamy diety sokowe 3-dniowe, które sprawdzą się wśród osób początkujących oraz diety sokowe 5-cio dniowe, dzięki którym osiągnięte rezultaty będą naprawdę spektakularne. Klienci mogą dokonać wyboru czy wolą soki owocowe czy warzywne – u nas każdy znajdzie coś dla siebie.

Przed rozpoczęciem diety sokowej

Przed rozpoczęciem detoksu sokowego w głowie pojawia się wiele pytań, w tym tych dotyczących przygotowania. To bardzo ważne, ponieważ nie każdy wie, że dieta oczyszczająca będzie najskuteczniejsza dopiero wtedy, gdy odpowiednio przestawimy organizm na „właściwe tory” – wystarczy dosłownie kilka dni. Z doświadczenie swojego oraz naszych klientów z całą pewnością możemy stwierdzić, że organizm, który jest odpowiednio przygotowany do detoksy przechodzi go bez większych problemów, głodu czy bólów głowy, a efekty są bardziej trwałe i spektakularne. To chyba warto wziąć się w garść, prawda? :)

Poza tym, detoks sokowy ze względu na naturalny i nieprzetworzony skład przyczynia się do natychmiastowego uczucia lekkości i odzyskania utraconej energii. Nie musisz martwić się o niedobory, ponieważ dieta dostarcza około 1000 kcal na dobę i cały zestaw cennych składników mineralnych. Wraz ze współpracą z naszym dietetykiem przygotowaliśmy dla Was kilka cennych rad, które sprawią, że dieta sokowa przyniesie oczekiwane efekty, a Wy będziecie do niej wracać regularnie (i z ogromną przyjemnością!).

Jak się przygotować do detoksu sokowego?

Aby dobrze się przygotować do diety sokowej należy poświęcić zaledwie 4-5 dni, podczas których:

♥ ograniczysz żywność przetworzoną oraz fast foody,

♥ zrezygnujesz z używek,

♥ wykluczysz alkohol,

♥ zmniejszysz udział mięsa oraz nabiału w swoim jadłospisie,

♥ zrezygnujesz z białego pieczywa na rzecz pełnoziarnistego,

♥ przestaniesz podjadać słodycze oraz słone przekąski.

Cenne zalecenia i wskazówki

Mamy też kilka zaleceń, z którymi warto się zaprzyjaźnić - i to nie tylko na okres przygotowania do diety ;)

♥ Po pierwsze – nawodnienie. To w dużej mierze przygotuje organizm do diety płynnej. Absolutne minimum 1,5 l wody mineralnej oraz niesłodzonych herbat i naparów ziołowych.

♥ Warto samodzielnie przygotowywać soki lub smoothies i spożywać je jako II śniadanie lub podwieczorek.

♥ Szczególnie w okresie jesienno-zimowym jedz dużo kiszonek. Kiszona kapusta i ogóreczki to prawdziwy skarb, który jest zbawieniem dla jelit.

♥ Ograniczenie spożycia mięsa, a szczególnie tego tłustego i czerwonego. Postaw na drób i ryby.

♥ Nabiał zastąp roślinnymi zamiennikami.

♥ Jedz 5 małych posiłków w regularnych odstępach czasu.

♥ Do każdego posiłku spożywaj świeże owoce i warzywa.

♥ Nie przesadzaj z solą. Zastąp ją ziołami i ostrymi przyprawami.

♥ Wybieraj pełnoziarniste pieczywo, gruboziarniste kasze i makarony z pełnego ziarna.

Aktywność fizyczna, a dieta sokowa

Nie zapomnij o śnie i aktywności fizycznej. Są to czynniki równie istotne jak dieta. Optymalna ilość snu sprawi, że będziemy wypoczęci, zregenerowani i gotowi do działania. Na nocny wypoczynek najlepiej poświęcić 8 godzin dziennie i wstawać oraz kłaść się spać codziennie o tej samej porze.

Pamiętaj, że higiena snu to równie ważny czynnik. Nie przesadzaj z telewizją, telefonem i czytaniem książek. Świetnie sprawdzi się medytacja oraz gorąca kąpiel. Aktywność fizyczna to zbawienie dla organizmu, które oczyszcza organizm z toksyn, poprawia samopoczucie oraz kondycję. Nie musisz przerzucać ciężarów na siłowni – wystarczy codzienny spacer, jogging czy rozciąganie.

Co dalej po zakończeniu diety sokowej?

Dalej odżywiać się zdrowo i regularnie! Przecież szkoda byłoby zaprzepaścić całą ciężką pracę, którą włożyliście w detoks sokowy oraz odpowiednie przygotowanie. Jeżeli Twoim celem jest dalsza redukcja to warto zachować ujemny bilans energetyczny. W odpowiednim wyliczeniu Twojego zapotrzebowania na energię może pomóc nasz dietetyk, który z przyjemnością udzieli bezpłatnej konsultacji.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszych gotowych planów żywieniowych oraz indywidualnych jadłospisów połączonych z konsultacją dietetyczną. Oferujemy indywidualne podejście, skomponowanie diety zgodnie z preferencjami i stanem zdrowia. U nas możesz wybrać z ilu posiłków ma składać się dieta oraz jakie produkty mają się w niej znaleźć.

Trzymamy za Ciebie mocno kciuki!

NUJA – Twoja dieta sokowa <3