Juicing jest naturalnym wyborem

Juicing jest naturalnym wyborem

Moda na świeże i „surowe” soki przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie od lat podbija serca miłośników zdrowego odżywiania. Nic dziwnego, bo o jej cudownych właściwościach można się długo rozpisywać. Dlaczego warto wprowadzić soki COLD PRESS do swojej codziennej diety?

Już Hipokrates mówił o tym, że „jesteś tym, co jesz”. Dziś coraz lepiej rozumiemy znaczenie tych słów. Jeżeli chcemy być zdrowi, musimy dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników. Nikt już nie ma wątpliwości, że niewłaściwe odżywianie przyczynia się do wielu chorób cywilizacyjnych, z którymi borykają się współczesne społeczeństwa.

Lepsze zrozumienie roli odżywiania, zmieniło sposób, w jaki lekarze obecnie podchodzą do tego tematu. Ludzkie ciało jest wyjątkowo złożonym układem, w którym w każdym momencie zachodzą jednocześnie miliony procesów metabolicznych, które na siebie oddziałują. Wszystkie te procesy są napędzane pokarmem, który przyjmujemy. Oczywiście organizm potrafi wytwarzać wiele własnych składników odżywczych z dostarczanego przez nas pożywienia, jednak są również składniki, które możemy uzupełnić jedynie odpowiednią dietą.

Surowe soki z warzyw i owoców są wyjątkowo bogate w naturalne składniki odżywcze, które szybko i łatwo są wchłaniane przez organizm. Ich dodatkową zaletą jest płynna forma, dzięki której możesz dostarczyć o wiele więcej potrzebnych składników odżywczych niż jedząc surowe owoce i warzywa. Stąd rosnąca popularność juicingu na całym świecie. Coraz więcej osób decyduje się na regularne przeprowadzanie diety sokowej lub wprowadzenie soków do codziennego jadłospisu.

Jak powinny być pozyskiwane zdrowe soki

Wiele osób nie wyobraża sobie, że mogłoby zrezygnować z gotowanego jedzenia i odżywiać się jedynie surowym pokarmem. Tymczasem proces podgrzewania żywności powoduje, że traci ona sporo ze swoich odżywczych składników. Enzymy, białka, witaminy i minerały są niszczone lub pogarszają się znacznie po podgrzaniu. Dlatego swoją dietę warto uzupełniać surowymi sokami, jednak nie jest to obojętne po jakie soki sięgamy. Te dostępne w sklepach najczęściej są pasteryzowane, z dodatkiem cukru i konserwantów lub powstają z przecierów. Taki sok nie zapewni nam sukcesu. Także soki wytwarzane w sokowirówkach nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ podczas ich produkcji wytwarza się wysoka temperatura, która niszczy cenne dla nas składniki odżywcze. Warto decydować się na soki wytwarzane metodą COLD PRESS, czyli pozyskiwane na zimno. Tylko takie koktajle możemy nazwać „żywymi”, ponieważ zawierają całe bogactwo owoców i warzyw, z których powstają.

Korzyści płynące z przejścia na juicing:

  •          Zdrowie i lepsza odporność

Jeżeli chcesz doświadczyć doskonałego zdrowia, wybór świeżych soków COLD PRESS wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Są one skutecznym i szybkim sposobem na uzyskanie niezbędnych składników odżywczych, szczególnie jeśli masz napięty harmonogram.

  •          Odchudzanie

Świeże soki mogą pomóc Ci w utracie wagi. Pozbędziesz się wody z organizmu, oczyścisz jelita, poprawisz przemianę materii i zredukujesz ilość białka oraz tłuszczu, wymieniając typowy posiłek na sok. Dodatkowo będziesz mieć mniejszą ochotę na przetworzoną żywność, bo dostarczysz organizmowi potrzebnych składników, a nie jedynie pustych kalorii.

  •          Oczyszczenie

Decydując się na dietę sokową, oczyścisz organizm z zalegających w nim toksyn, poprawisz działanie układu trawiennego i poczujesz przypływ energii oraz poprawę samopoczucia. Warto spróbować zwłaszcza, gdy czujesz ciągłe przemęczenie.

  •          Piękny wygląd

Spożywanie świeżych soków ma również zbawienny wpływ na Twój wygląd. Na pewno zauważysz poprawę stanu skóry, która się oczyści, ale również młodszy jej wygląd. Nawet najdroższy krem nie zastąpi Ci pielęgnacji od wewnątrz.

I jak? Jesteś przekonana do juicingu? :)

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie