Jedz kolorowo

Jedz kolorowo

Zauważyliście, że chętniej sięgacie po kolorowe posiłki niż te wyglądające monotonnie? To bardzo dobrze! Organizm często sam nam podpowiada co jest dla nas dobre i dlatego warto kierować się intuicją. Jedz oczami to dobra zasada pod warunkiem, że mamy do czynienia z naturalnym pożywieniem.

Żeby dieta była zbilansowana, organizm powinien otrzymać zróżnicowane substancje odżywcze. Za różnymi kolorami warzyw i owoców kryją się inne właściwości i składniki, a także charakterystyczne działanie na organizm. Zielone owoce i warzywa to bogate źródło antyoksydantów i witaminy C, czerwone korzystnie wpływają na układ krwionośny, żółte podnoszą odporność, oczyszczają i poprawiają trawienie, białe to często naturalne antybiotyki, pomarańczowe są skarbnicą beta karotenu i pobudzają organizm do produkcji włókien kolagenowych, fioletowe zawierają antocyjany i opóźniają proces starzenia się skóry.

Jak się okazuje, żeby pozostać długo zdrowym należy nie tylko jeść dużo owoców i warzyw, ale również zadbać o to, by były w możliwie jak najszerszej palecie barw. W ten sposób dostarczymy organizmowi wszystkich niezbędnych substancji. Również nasze diety sokowe charakteryzuje bogactwo kolorów. Korzystając z nich macie pewność, że niczego Wam nie zabraknie, co widać już na pierwszy rzut oka!

1komentarzy

  • Avatar
    Mona

    Uwielbiam jedzenie w kolorze zielonym....mój ulubiony kolor.... moje ulubione smaki są zielone. uwielbiam zielone przyprawy. dlatego mam taki plus, że mogę je jeść cały rok, o!

    lut 26, 2019

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie