Chrom a odchudzanie

Chrom a odchudzanie

Wpływ chromu na odchudzanie

Dlaczego akurat o nim piszemy? Ponieważ, jego niezwykłe właściwości, czynią go szczególnie cennym i pożądanym, szczególnie podczas procesu odchudzania. Chrom to pierwiastek chemiczny, odkryty w 1797 roku. Jego funkcja w organizmie człowieka jest niezwykle istotna i niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Zdrowa i zbilansowana dieta powinna zapewnić zapotrzebowanie na ten pierwiastek.

Deficyt i nadmiar chromu w organizmie.

Mimo, że występuje w naszym organizmie z niewielkich ilościach, to jego niedobór potrafi nieźle „dać w kość. Wśród najczęstszych objawów deficytu chromu możemy wymienić: zmęczenie, bóle głowy, drętwienie kończyn, podwyższenie poziomu glukozy i cholesterolu we krwi.

Skąd bierze się deficyt chromu? Często wskutek złamania lub operacji, karmienia piersią, intensywnego wysiłku fizycznego oraz ciężkiej pracy fizycznej. Poziom chromu jest również często obniżony u ludzi, którzy stosują dietę wysokowęglowodanową.

Nadmiar chromu może zaburzyć produkcję insuliny oraz pracę wątroby. Warto zwrócić uwagę na suplementację, ponieważ w preparatach wspomagających odchudzanie chrom jest jednym z głównych pierwiastków. Nadmiar jest szczególnie niebezpieczny dla osób chorujących na cukrzycę.

Najlepsze źródła chromu.

Najwięcej najlepiej przyswajalnego chromu znajdziemy w pożywieniu. Będą to między innymi: produkty z pełnego ziarna, kasze gruboziarniste, drożdże, podroby, suszone owoce, orzechy, grzyby oraz przyprawy (np. pieprz). Świetnie jest również włączyć do diety takie produkty jak: kakao, sok z winogron, szpinak, czekolada, schab, pomidory, jabłka, jaja, ser żółty czy pomarańcze.

Warto mieć na uwadze, że chrom może być lepiej lub gorzej przyswajany. Świetnie wchłania się z dodatkiem witaminy C (warzywa, owoce), a gorzej w połączeniu z cukrami prostymi i tłuszczami (głównie przetworzona żywność). Cynk oraz żelazo również mogą wpływać negatywnie na przyswajanie tego pierwiastka.

Chrom a odchudzanie

Przyjęło się, że chrom jest wspomagaczem odchudzania – ma przyspieszać metabolizm, zmniejszać apetyt i wspomagać redukcję tłuszczu w organizmie. Nie ma co liczyć, że suplementy z dodatkiem chromu sprawią, że waga nagle zacznie spadać. Uzupełniaj ten pierwiastek naturalnie – za pomocą diety, a chudnij przy deficycie kalorycznym i aktywności fizycznej, wspomagając redukcję sokami oczyszczającymi.

Pamiętajcie aby pić soki regularnie!

Smacznego!

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie