Jak schudnąć w tydzień? 10 sprawdzonych zasad, które pozwolą osiągnąć upragniony cel

Jak schudnąć w tydzień? 10 sprawdzonych zasad, które pozwolą osiągnąć upragniony cel

Ślub, wakacje, spotkanie ze znajomymi po latach – przyczyn, dla których warto pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów może być wiele. Jak schudnąć w tydzień i nie wrócić do wagi sprzed kuracji? Co jeść, żeby cały proces był racjonalny i zdrowy dla Twojego organizmu? Na te i inne pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Spis treści:

Jak szybko schudnąć w tydzień?

Jak schudnąć 5 kg w tydzień bez efektu jo-jo?

Jak schudnąć w tydzień? Co jeść, aby nadać zdrowe tempo chudnięcia?

Ile można schudnąć w tydzień?

Jak schudnąć w tydzień – ćwiczenia na szybką utratę wagi

Jak szybko schudnąć w tydzień? Sprawdź skuteczną dietę od NUJA!

Jak szybko schudnąć w tydzień?

Jak schudnąć 4 kg w tydzień? Szybka dieta. 10 kg w tydzień – w dobie Internetu na każde z tych zagadnień można znaleźć szereg odpowiedzi. W każdej diecie autorzy proponują cudowne jadłospisy i obiecują ekspresowe przemiany. Pytanie brzmi: czy da się schudnąć w tydzień bez jakichkolwiek konsekwencji zdrowotnych? A także czy deficyt kaloryczny, który jest możliwy do osiągnięcia przy wyborze jednej z diet, jest w ogóle potrzebny?

Odchudzanie jest dzisiaj trendem, modą, która trwa nieprzerwanie od czasu pojawienia się social mediów, na których można podziwiać efekty restrykcyjnych diet i ćwiczeń okupionych długim i intensywnym wysiłkiem. Ale odchudzanie to niekiedy również konieczność. Bez względu na powód, szybka redukcja masy i tkanki tłuszczowej jest możliwa, lecz może być związana z poważnymi następstwami. Warto zatem odpowiedzieć sobie na wcześniej postawione pytania i zastanowić się nad celowością tak radykalnej zmiany i tym czy gwałtowny spadek wagi będzie z pożytkiem dla zdrowia.

Tempo chudnięcia zależy w dużej mierze od predyspozycji organizmu. Każdy z nas bowiem jest inny, inaczej się odżywia, jest inaczej zbudowany, ćwiczy bądź prowadzi siedzący tryb życia – wszystkie te oraz inne czynniki mocno wpływają na czas, który jest potrzebny do tego, aby osiągnąć wymarzony cel. Nie ma zatem uniwersalnego planu żywieniowego, który pozwoli schudnąć 5 kg w tydzień każdemu, kto się na niego zdecyduje. Istnieją jednak pewne reguły, których wcielenie w życie wspomoże organizm w walce ze zbędnymi kilogramami.

Jak schudnąć 5 kg w tydzień bez efektu jo-jo?

Szybkie odchudzanie w tydzień to kwestia sporna, lecz przy dobrze skomponowanej diecie i dbałości o odpowiedni bilans mikro- i makroskładników utrata kilku nadprogramowych kilogramów jest możliwa. Poniżej przedstawiamy 10 zasad, których skuteczność potwierdzają badania oraz wyniki osób korzystających z racjonalnych diet. Jak schudnąć w tydzień?

1. Pij często. Woda to Twój sprzymierzeniec. Jej duża ilość nawodni organizm i wesprze ciało w redukcji wagi. Rekomendowana ilość wody to minimum 2 litry na dzień.

2. Kładź się spać o regularnych porach. Na sen poświęcaj około 8 godzin. Na 3 godziny przed snem zjedz swój ostatni posiłek.

3. Zrezygnuj z żywności przetworzonej i fast-foodów, słodkich i słonych przekąsek, słodkich napojów gazowanych, a także alkoholu i używek.

4. Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Ćwicz z głową. 3 treningi w tygodniu w  zupełności wystarczą.

5. Łącz ze sobą trening interwałowy z siłowym.

6. Poświęcaj czas na regenerację i odpoczynek – są tak samo ważne, jak dieta i ćwiczenia.

7. Pij ziołowe napary i zieloną herbatę. Wspierają układ trawienny i pomagają redukować tkankę tłuszczową.

8. Gdy tylko możesz, korzystaj ze świeżego powietrza i wyjdź na spacer. Jeżeli to możliwe, ogranicz korzystanie z transportu publicznego lub samochodu i poruszaj się pieszo. 

Jak schudnąć w tydzień? Co jeść, aby nadać zdrowe tempo chudnięcia?

Aby nadać zdrowe tempo odchudzania, potrzebna jest odpowiednia częstotliwość przyjmowanych posiłków (około 5-6 dziennie) oraz odpowiednie przerwy między nimi (od 3 do 4 godzin). Zadbanie o odpowiedni czas między posiłkami nie jest tu bez znaczenia. Dobrze zachowane odstępy pozwolą podkręcić metabolizm, wpłyną na regulację poziomu cukru we krwi i zapobiegają podjadaniu.

Soki NUJA to pełna paleta witamin i minerałów zamkniętych w małych i poręcznych butelkach. Doskonale sprawdzą się jako alternatywa dla posiłków stałych – skutecznie zastąpią śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek czy kolację. Gęste i pożywne koktajle dostarczą do organizmu dostatecznie dużo energii i zaspokoją poczucie głodu.

Ile można schudnąć w tydzień?

Skupmy się na tym czym w zasadzie jest bezpieczne chudnięcie. Dochodzimy tu bowiem do istotnego pytania: ile można schudnąć w tydzień? Zdrowe tempo chudnięcia powinno oscylować między 1 a 4 kg. Złote rady, dotyczące szybszej utraty tkanki tłuszczowej, będą faktycznie pomocne, ale mogą odbić się negatywnie na zdrowiu. Wiele osób, pytając o to, jak schudnąć w tydzień nie bierze pod uwagę niebezpieczeństw, które mogą stać za dietami cud. Ponadto zbyt szybka utrata wagi wiąże się z jej sinusoidalnym wahaniem i efektem jo-jo.

Racjonalne żywienie nadaje zdrowe tempo odchudzania. Jak już zdołaliśmy wspomnieć, w przeciągu 7 dni można zrzucić maksymalnie 4 kg, choć rekomenduje się, aby szybkość utraty wagi nie była zbyt drastyczna. Powód? W dążeniu do upragnionej sylwetki dietę należy wspierać ćwiczeniami – i nie tylko wtedy. Aktywność fizyczna jest po prostu zdrowa dla organizmu. Niemniej jednak przy szybkiej utracie kilogramów następuje zarówno spalanie tkanki tłuszczowej, jak i mięśni. Paradoksalnie zatem masa mięśniowa odżywia niedożywiony organizm. Bowiem osoby oczekujące natychmiastowych efektów jedzą mniej i więcej trenują. Organizm zaczyna się bronić, odkładając to, co zostało mu dostarczone z pożywienia. Dlatego szukając odpowiedzi na pytanie: jak szybko schudnąć w tydzień 10 kg lub jak szybko schudnąć 6 kg w tydzień i wcielając proponowane jadłospisy w życie, sam robisz sobie krzywdę.

Dla przykładu szybka dieta 10 kg w tydzień to aż 70 tys. kcal spalonych w ciągu zaledwie 7 dni. Prosta matematyka podpowiada nam, że deficyt kalorii na tym poziomie to wyzwanie, które jest niemożliwe do zrealizowania.

Jak schudnąć w tydzień – ćwiczenia na szybką utratę wagi

O tym, jak schudnąć w tydzień napisano już wiele. 3 kg w tydzień, dieta 4 kg w tydzień, 5 kg w tydzień – każda z diet oparta jest na konkretnych liczbach i określonym deficycie kilogramów. Bez względu na to czy mają one uzasadnienie w praktyce, opierają się również na aktywności fizycznej, która pomaga zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. 

Szybkie odchudzanie w tydzień nie byłoby szybkie gdyby nie dobry plan treningowy. Mając na myśli plan treningowy, nie ograniczamy się jedynie do siłowni. Aktywność fizyczna to nie tylko odhaczanie obecności na modlitewniku, orbitreku, suwnicy czy ławce do brzuszków. To także zwykłe i codzienne obowiązki, podczas których możliwa jest utrata wagi – odkurzanie, mycie okien, dywanu, podłóg – każda z tych czynności wymaga pewnego wysiłku. To również w ich czasie poprawia się kondycja, a mięśnie zostają zmuszone do pracy.

Najlepsze rezultaty osiągniesz za sprawą połączenia treningu siłowego z interwałowym na urządzeniach ze strefy cardio. Dzięki temu Twój metabolizm zostanie znacznie podkręcony. Aby zintensyfikować ćwiczenia i szybkość spalania tkanki tłuszczowej, warto skrócić przerwy między poszczególnymi seriami. Korzystnie podziała również sukcesywne zwiększanie liczby powtórzeń na rzecz większego obciążenia. Przeczytaj również, jak wygląda dieta dla osób aktywnych fizycznie.

Jak schudnąć z brzucha w tydzień – ćwiczenia

Odchudzanie w tydzień to nie lada wyzwanie. Uzyskanie w tym czasie pięknie wyrzeźbionego brzucha jest w tym przypadku zadaniem karkołomnym. Jednakże efekt stosowanych ćwiczeń możesz zauważyć już po pierwszym tygodniu zmagań. Co powinno wejść do Twojego planu treningowego?

 • Klasyczne brzuszki. Choć wiele osób uważa, że to najlepszy sposób na płaski brzuch, to nie jest to do końca prawdą. Brzuszki nie angażują wszystkich mięśni, na których uwydatnieniu zależy nam najbardziej. Dlatego klasykę warto wspierać też innymi ćwiczeniami. Tradycyjne brzuszki potraktuj jako rozgrzewkę. 2-3 serie i 20 powtórzeń powinno rozgrzać mięśnie przednie brzucha. Pamiętaj, że każde ćwiczenie należy wykonywać starannie – tylko w ten sposób przyniosą efekty. Staraj się wykonywać je powoli, pamiętając o oddechu. W momencie napięcia zostań na chwilę w pozycji.
 • Unoszenie bioder. Połóż się na dowolnie wybranym boku. Podeprzyj się na łokciu. Oprzyj dłoń na biodrze i unieś biodro w górę tak, aby całe ciało było w linii prostej. Wytrzymaj kilka sekund w tej pozycji. Zrób to samo na drugim boku. Na całe ćwiczenie przeznacz 3 serie po 15 powtórzeń.
 • Plank. Znany również jako deska. To statyczne ćwiczenie izometryczne, podczas którego mocno angażowane są mięśnie głębokie brzucha oraz mięśnie pleców, ramion i nóg. Połóż się na brzuchu i podeprzyj się na łokciach. Unieś całe ciało i zachowaj linię prostą. Bądź jak struna. Wytrzymaj w tej pozycji 10-20 sekund. Powtórz ćwiczenia 3 razy.
 • Przejdź do pozycji klasycznej pompki. Spróbuj dotknąć lewym kolanem prawego łokcia i na zmianę. Zrób 3 serie po 20 powtórzeń.
 • Połóż się płasko na plecach. Przyjmij pozycję do klasycznych brzuszków. Unieś głowę a wraz z nią jedną z nóg – lewym kolanem spróbuj dotknąć prawego łokcia i na odwrót.

Jak schudnąć z ud w tydzień – ćwiczenia

Uda i okolice bioder to w szczególności newralgiczne miejsce dla każdej z kobiet. Związane jest to z predyspozycją organizmu i genetyką, a także z hormonami żeńskimi. Jest kilka sposobów na szybkie odchudzanie z ud. Pierwszy czynnik to oczywiście dieta, drugi to trening.

Najlepsze ćwiczenia na schudnięcie z ud to: klasyczne przysiady, nożyce, wyskoki na ugiętych kolanach, skakanie na skakance. Niemniej jednak zbawienna stanie się również jazda na rowerze czy jogging. Już po zaledwie 20-30 minutach regularnego jeżdżenia zauważysz efekty. Długie i częste spacery również ujędrnią nogi i zredukują zawarty w nich tłuszcz.

Oto kilka ćwiczeń na to, jak schudnąć w tydzień w okolicach ud i bioder:

 • Bieg w miejscu – przez około minutę postaraj się biec w miejscu, unosząc przy tym wysoko kolana. Nadaj sobie umiarkowane tempo. Po 60 sekundach zrób 10 sekund przerwy i powtórz ćwiczenie.
 • Przysiady – zrób lekki rozkrok. Kolana skieruj do zewnątrz. Zrób przysiad, zachowując przy tym proste plecy. Napnij brzuch. Kolana nie powinny wychodzić poza linię stóp. Wykonaj 3 serie po 20 powtórzeń.
 • Krzesełko – stań przy ścianie i zrób przysiad. Oprzyj się plecami. Kąt między kolanami a udami powinien wynosić 90 stopni. Utrzymaj się w tej pozycji przez minutę. Odpocznij i powtórz ćwiczenie 2-3 razy.
 • Nożyce – połóż się na plecach. Ręce ułóż wzdłuż tułowia. Następnie unieś nogi na 20-30 cm od podłoża. Nogi powinny być proste i maksymalnie obciągnięte. Krzyżuj je naprzemiennie. Ćwicz przez minutę. Następnie odpocznij i rozluźnij mięśnie. Powtórz ćwiczenie jeszcze 2-3 razy.

Jak szybko schudnąć w tydzień? Sprawdź skuteczną dietę od NUJA!

W NUJA wiemy, jak schudnąć w tydzień przy jednoczesnym zachowaniu modelu racjonalnego żywienia. Za sukcesami naszych klientów stoi nowoczesny zakład, którego praca jest zgodna z wytycznymi IFS (International Food Standard). Każdy z produktów powstaje przy współudziale wykwalifikowanego personelu – techników żywienia, kucharzy i dietetyków – opracowującego receptury poszczególnych nektarów.

Zadbaj o odpowiedni poziom witamin, minerałów i substancji czynnych z sokami tłoczonymi na zimno metodą COLD PRESS. Nasze kompozycje powstały ze specjalnie wyselekcjonowanych owoców i warzyw. Dzięki temu wiemy, że produkty trafiające do naszych klientów są w 100% zdrowe i pożywne. Zacznij odchudzanie z NUJA i wybierz moc dobroczynnych składników, dzięki którym pozbędziesz się uczucia ciężkości, poprawisz pracę układu trawiennego oraz stracisz zbędne kilogramy. Sprawdź, jak przygotować się do diety sokowej.

Już teraz zacznij swoją spektakularną przemianę z NUJA!

1komentarzy

 • Avatar
  Karolina

  super tekst, ciekawe wskazówki. zamawiam soki

  wrz 20, 2022

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie