Moc wody kokosowej

Moc wody kokosowej

Woda kokosowa to prawie woda. Prawie!

Pozyskuje się ją z wnętrza młodych, zielonych kokosów. Nie należy mylić jej z mlekiem kokosowym, które są pozyskiwane z orzechów kokosów dojrzałych (mleko kokosowe jest tłuste i kaloryczne). Jest to bardzo cenny napój, bogaty w witaminy i minerały. Może stanowić dodatek do deserów, smoothie i zdrowych przekąsek a także naturalny napój izotoniczny – niezastąpiony podczas wysiłku fizycznego. Woda kokosowa zyskuje coraz więcej zwolenników wśród osób interesujących się zdrowym odżywianiem oraz odchudzaniem. Jakie więc niesie za sobą korzyści regularne picie wody z orzechów młodego kokosa?

Skład i właściwości

Woda kokosowa składa się w 95% z wody oraz zawiera ok. 19 kcal w 100 ml, więc jest niskokaloryczna. Dodatkowo zawiera takie pierwiastki jak potas (250-300 mg/100 ml), sód (25-105 mg/100 ml), magnez (10-25 mg/100 ml), wapń (25 mg/100 ml) czy fosfor (20 mg/100 ml). Jest także źródłem cennych witamin, na przykład B1, B2, B3, B5, B6 oraz witaminy C.

Wodę kokosową poleca się szczególnie osobą borykających się z anemią i silnym stresem, a także cierpiących na niedobór potasu. Ze względu na to, że poziom elektrolitów zawarty jest niemal identyczny jak w stężeniu w osoczu ludzkiej krwi, woda kokosowa jest polecana przy lekkich odwodnieniach powstałych w wyniku zatrucia alkoholem (kac).

Udowodniono również, że spożywanie jej regularnie wpływa pozytywnie na układ sercowo–naczyniowy, poprzez obniżenie poziomu „złego” cholesterolu LDL. Zawarte w wodzie kokosowej cytokininy mają właściwości przeciwzakrzepowe. Do zalet spożywania napoju z młodego kokosa, można zaliczyć fakt, że ma dobroczynny wpływ na układ moczowy, wykazuje działanie antybakteryjne i antywirusowe, posiada także właściwości przeciwgrzybicze.

Dlaczego woda

Wodę kokosową warto włączyć do codziennego jadłospisu, nie tylko dlatego, że sprawdza się jako naturalny napój izotoniczny. Ogromną zaletą jest fakt, że wspomaga odchudzanie – podkręca metabolizm oraz potrafi nawodnić ludzki organizm dużo lepiej niż woda. Dodatkowo jest niskokaloryczna, nie zawiera w swoim składzie żadnych dodatków chemicznych, dostarcza cały komplet witamin i minerałów, a przede wszystkim – wyśmienicie smakuje. Koniecznie spróbujcie naszej wody kokosowej!

Pamiętajcie aby pić soki regularnie!

Smacznego!

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Imię:
E-mail: (będzie ukryty)
Treść:

Kategorie